1. 1.
  utanç verici bir küresel gerçektir.
  3 -1 ... pirifani
 2. 2.
  "kocanın iki kaşığı varsa birini kır" sözünün denilme sebebidir.
  zenginleşen kadın, evinin eşyalarını değiştirir.
  Zenginleşen erkek, eşyaları değiştireni değiştirir.
  Evlilik, parayı görene ve bulana kadar olmamalıdır.
  1 ... tellal
 3. 3.
  zenginin parasıyla fakirin karısıyla oynaması durumudur.

  adam ekmek derdinde, ne karısı ne kızı??

  kendine yetmiyor, hayatındaki kadına yetmiyor ki fazlasını düşünsün. hem kendi, düşünse bile beş parası olmayan erkeğe hangi kadın bakar ki? hem fakir hem evli...

  zenginlik, aldatmak için gerekli değişkenleri içinde barındıran bir durum olarak görülebilir o noktada.
  ... entry ne be
 4. 4.
  (bkz: tamamen duygusal)
  ... kartalbey
 5. 4.
  Bir karaktersiz ve kişiliksiz erkek davranışıdır.
  -1 ... ucan hamam bocegi
 6. 5.
  parasının cazibesine gelen kadınları kendisinin cazibesine geldiğini sanmalarındandır.

  ah şu para, ali ağaoğlunu bile cazip gösteriyorsa daha ne?
  1 ... thelma
 7. 6.
  sevgisi sağlamsa yanlış önermedir.
  ... klitorisinkadaryakinim
 8. 7.
  bir nevi zenginleştikçe enayileşmektir.
  ... armasevdalisi
 9. 8.
  Her konuda böyle değilmidir? insanın eline fırsat geçtiğinde hareket tarzı önemlidir. yoksa o imkan sizde yokken doğru olmak dürüst olmak daha doğrusu öyle görünmek kolaydır. Çünkü imkanınınz yoktur ve zorunlusunuzdur "iyi" olmaya. sıradan bir kişilik ben haram yemem diyebilir kolayca, ama gel gör ki makam mevki yükseldikçe o kişinin imzası para ettikçe gelen teklifleri elinin tersiyle itebiliyormu? erdem o dur. gerçek anlamda erdemli kişilere hürmetim sonsuz, ama elinde imkanı olmadığı halde o yanlışı yapmayacağını söyleyenlere mesafeli bakarım, önce bi kantara çıkmak lazım tonajın kaç? sonra oturup konuşalım oki?
  1 ... yazgan
 10. 9.
  erkeğin zenginleştikçe eşini aldatması diye bir olay yoktur, genelde evli erkeklerin %95 aldatır. erkek takımının kanında vardır yaratılış itibarı ile. erkek her zaman avı kadın av olmuştur.

  bu işe meraklı olan kişilerin tek amacı her meyvenin tadı farkı olma duygusudur. ve bu insanlar cebinde parası olmasa bile boğazından keser evin mutfağından keser ve gideceği hatuna kesinlikle gider. adeta yaşam tarzıdır, bu tür insanlar için.

  genelde aldatan erkekler ayrı kadına gitmezler her gittiği kadın muhakkak değişik olur. alışmış kudurmuştan beterdir denilen tabir, bu insanlar için geçerlidir. bazı zengin insanlar çok parası olmasına karşın bu işleri pek beceremezler. bu alemin, zenginlikle en ufak bir alakası olmayan bir durum. zengin bu alemi orta halli insanlar kadar yapamaz çünkü zengin parayı çok sever. fakat orta halli bir insan bu tür zevklerden parası olmasa dahi ödün vermez.*
  1 ... dedektif