1. 1.
  erkeğe sinirini dışarıya atması için her yolu mübah sayıp kadınların sinirlerini yutmalarını, içlerine atmalarını ve kendilerini sessizleştirmelerini bekleyen toplumun verdiği bu görevi layıkıyla yerine getiren, belki erkekten korktuğu için, belki çok sevdiği için erkeğin hakaretlerini sineye çeken kadındır.

  Aklını tez zamanda başına devşirmelidir.
  hiçbir erkeğin en basit hakaretine bile tahammül etmek, müsamaha göstermek zorunda değiliz.küfür karşısında kadın ne kadar aciz bir tutum sergilerse karşı taraf o kadar azıyor.tavrınızı baştan koyun.değerinizi düşürmeyin.
  2 ... icimdeolenbirivar
 2. 2.
  Aldatılır,aşağılanır ama ses çıkarmaz bu kadınlar.ailesini korumak ve çocuklarının psikolojisinin bozulmaması için yapar bunu.hiç de düşünmez böyle bir aile ortamında çocuğunun psikolojisinin daha çok bozulacağını.düzeni bozulmasın diye yapılan bir bencilliktir.kadın, kendi ayakları üzerinde durmasını bilmeli ve koca parası yemek yerine çalışıp evine katkı sağlamalıdır.böylece kadını hiçbir darbe yıkamaz.boşanabilir ve isterse yeniden evlenebilir.yeter ki kendi ayaklarının üzerinde durmasını bilsin.
  3 ... kalkyerineyatyavrum
 3. 3.
  Muhtemelen ekonomik özgürlüğü ve can güvenliği olmayan, çocukları için o sözde adama katlanan kadındır. Eğer farklı şartlarda buna katlanıp adına aşk ya da fedakarlık diyorsa kusura bakmasın gerizekalının önde gidenidir.

  Kişiliğini, onurunu, gururunu hiçe sayarak günden güne eksilir.
  5 ... chocolate cookie