bugün

sadece kadinin degil, kadin ve cocuklarin arkada bulunmasi soz konusudur...onlar kos kos geriden gelirken, pasam * gobegini firlatarak sagina soluna bakina bakina yurur...arada bir arkasina bakar cocuklar * takip ediyor mu diye...ancak ayni sirada yurumeleri caiz degildir, karizmayi cizer.
üçüncü sınıf fotoğrafçıların çektiği nişan resimlerinin bazıları
bol fantezili seks anında.
(bkz: erkegin onde diğer erkeğin de arkada oldugu anlar) dan daha tercih edilesi anlardır.
Erkek nezaketi gözkamaştırıcı
Körfez Savaşı'ndan önceki yıllarda Amerika'lı bir bayan gazeteci,
kadınlarla erkeklerin toplumdaki yeri konusunda bir yazı dizisi
hazırlamak üzere Kuveyt'e gitmişti. Gözlemleri sırasında dikkatini
ilk çeken görüntü, kadınların eşlerinin beş adım gerisinden yürüdükleriydi...
Yıllar sonra aynı gazeteci, bir yazı dizisi için yeniden Kuveyt'e
gittiğinde bu kez değişik bir görüntüyle karşılaştı. Kuveyt'te
şimdi kadınlar önde yürüyorlar, eşleri ise beş adım arkalarından
geliyordu...
Amerikalı bayan gazeteci, Kuveyt'te birkaç yıl içinde meydana
gelen bu değişikliğe çok şaşırdı. Ve kadınlardan birine yaklaştı,
kendisinin de bir kadın olmasının verdiği coşkuyla, sordu:
"Bu gördüklerim inanılmaz bir gelişme" dedi. "Söyler misiniz,
lütfen, bu değişikliğin nedeni nedir?"
Kuveyt'li kadın, Amerika'lı gazetecinin yüzüne bir süre dik dik
baktı, sonra soruyu tek sözcükle yanıtladı: *
(bkz: pozisyon soruyorum hemen silicem)
erkeğin ibne olup kadının yapay penis takıp dogi pozisyonunda oldukları zaman
kapkaç çetesiyle karşılaşma anı. erkek sen kaç canını kurtar, ben de götü kurtarmaya çalışacağım, diye devam edebilir.
(bkz: is hayati)
nitekim (bkz: her basarili erkegin arkasinda bir kadin vardir)
eve sarhos gelen kocanın hatunun attıgı terlikten kactıgı andır.
maç kuyruğunda ekkek ve kadının stada girmek için beklediği anlar.
(bkz: iran)
(bkz: seriat duzeni)
1)bundan yuz sene once olan durumdur.
2)gelecekte olmasi olasi durumdur.acidir,olmamasi icin calisilmalidir.
bazen cogunlukla gördügüm,istemeden çiftlerin yürürken olusturdukları görüntü.
erkeklerin başarılı oldukları andır
(bkz: her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır)
adab-ı muaşeret kurallarına göre birlikte hareket eden çiftin erkek olanının önde olmasını gerektiren durumlar:

- merdiven inerken (kadın düşerse tutunabilsin diye. çıkarken arkada olmalı, düşerse tutsun diye)
- şoförlü bir arabada çift arkaya otururken. (kadının etek giydiği varsayıldığından, eteklikle arabanın içinde sürünmesin diye)
kapıda şüpheli birinin olduğunu düşünen erkeğin kapının önünde elinde sert bir cisimle önde kadının ise meraklı bakışlarla arkada olması durumudur.
ilkolkula giden herkes hatırlayacaktır ki; cumhuriyetten önce, (saltanat kaldırılmadan önce) osmanlı' da kadınlar erkeğin arkasından, erkek önde elinde tespihle yürürdü. hatta bu olay, atatürk inkılapları konulu resimlere ilk koyulan sahneydi. tabloyu tamamlayan ise, erkeğin üstündeki cüppe ve sarık, kadının üstündeki çarşaftı. işte erkeğin önde, kadının arkada olduğu anlardan biri bu resimdeki andır. (anılar...)
genç kızların sevgilisi olan bir şarkıcının kaçarken peşinden tiki kızların ya da kadınları koştuğu anlar.
(bkz: 69)
ormanlık alanda yürüyüş yaparken,aman kız arkadaşıma zarar gelmesin diye düşünüp, önden yol açan, çalılara basarak, çalıların kızın bir yerini çizmemesi için çaba harcayan erkek kişisidir.tebrik edilmelidir.
erkegin önde, dört kadının arkada yürüdüğü anlardır.
(bkz: şeriat)
turk filmlerinde namludan kurşun çıkmasından sonraki sahneler. erkek kadının önüne geçer veya atlar. kadın arkada kalır. erkek ölür kadında ağlar.film biter.
korku filmlerinin vazgeçilmezidir. erkek hep elinde meşaleyle önden gider arkasında da hatun kişisi.
önde köpek varken "beni koru erkek değil misin " pozisyonu.