1. 1.
    --spoiler--

--spoiler--

Hdp istanbul ve Hatay milletvekilleri Erkan Baş ve tiyatrocu Barış Atay’ın partiden ayrılarak, Türkiye işçi Partisi’ne (TiP) katılacakları öğrenildi. Böylelikle TiP, 47 yıl sonra TBMM’de temsil edilecek.

TiP, geçen aralık ayında yeniden açılarak, siyaset sahnesine katılmıştı. TiP’in kurucuları arasında Türkiye Komünist Partisi’nin eski genel başkanı Erkan Baş ve tiyatrocu Barış Atay da vardı. HDP’nin sosyalist partilerle yaptığı ittifak sonucu Baş, istanbul üçüncü bölgeden; Atay memleketi Hatay’dan milletvekili seçildi.

Ancak iki milletvekilinin seçimden sonra partilerine katılma yönünde HDP ile anlaştığı öğrenildi. Baş ve Atay’ın TBMM’nin açılmasından önce HDP’den ayrılıp TiP’e katılması bekleniyor. Geçen hafta yemin törenine yakalarında Behice Boran ve Mustafa Suphi fotoğraflarının olduğu rozetlerle giren iki milletvekilinin katılımıyla TBMM’deki parti sayısı sekize çıkacak.

Bir grup sendikacı tarafından 1961’de kurulan TiP, 1965’te 15, 1969’da iki milletvekiliyle TBMM’ye girdi. TiP, 12 Mart 1971’deki darbe sonrası kapatıldı. Genel Başkan Behice Boran, dört yıl sonra TiP’i tekrar açtı. Ancak ömrü kısa oldu ve parti, 12 Eylül’de yine kapatıldı. Boran ve TiP yöneticileri, 1987’de TKP ile birleşerek, Türkiye Birleşik Komünist Partisi’ni kurdu. TiP, Aralık 2017’de Baş ve Atay ile bir grup arkadaşı tarafından son kez kuruldu.

--spoiler--

--spoiler--

http://www.hurriyet.com.t...__twitter_impression=true
    1 ... hepinizi sevmiyorum
  2. 2.
    dandik türkiye işçi partisidir.

bu erkan baş nereye el atsa orayı rezil ediyor. barış atay'ı severim ama baş'ı kaş'ın peşinden giderse o da iflah olmaz.

erkan baş bildim bileli en az 10-15 örgüte katılmış yada baştan kurmuştur.
    hiç birinden de hayır gelmedi,kendinden de bir hayır gelmez.
    küçük burjuva devrimcisi küçük olsun ama dükkan benim olsun kafası . muharrem ince'nin salon sosyalisti versiyonu.

bunlar dükkancı tiplerdir .
    anadolu bakkalının sol -sosyalist versiyonu.
    1 ... baris hemen simdi
  3. 3.
    türkün solunu da yine kürdün oyu kurtarıyor, iyi ki varlar. yoksa solları olmayacak adamların sağlarıyla götlerini temizleyecekler sonra da aynı sağla yemek yiyecekler.

Bu arada türkün solunu kurtaran kürtlerede bir çift lafım var. ulan heval beynini s.keyim senin.
    -2 ... mavraci