bugün

ergenin aldığı nefes bile salakçadır. (bkz: ergenlikte yapılan mantıklı hareketler) işte bu daha matıklı oldu.
Ergenlik çağında diye her sorunu ergenliğe bağlayan aile. (bkz: ergenlik dönemi ebeveyn uyarıları)
metalika diye bağırıp natingelsmedırs gibi bir şarkı var mı be abi diyenler.
sevgiliyi dünyanın merkezine oturtmak.
Facebookta önüne gelen her ama her grubu beğenmek.
boru-külah savaşları.Külahlarin içine kağıttan yapılan "fişekler" ile savaş oyunu oynamak. Penceresi açık olan camlardan evlere fişekleri sokmaya çalışmak.
salakça aşık triplerine girip duygusal müzik dinlemek.

(ben yapmadığım için şükrediyorum)
facebook ta "nefes aldıktan sonra verenler" diye sayfaları beğenmek.
ergenlik psikolojisine girildiğinde intihar etmek ya da kalkışmak.
sadece kalkışanlar bunun bir salaklık olduğunu fark edebilecek en kötü yanı bu.
bir gruba dahil olmak adına mustafa kemal' e küfredip, kendini popüler sanmak.
Evlenme planları yapıp 2 gün sonra terkedildiğinde salak triplere girmektir.
(bkz: #11236819)
karl marx okumak diye entry girmek.
(bkz: #11236917)
* emo olmak
* sigaraya başlayınca büyüdüğünü sanmak
* nargile dumanını üflerken fotoğraf çektirip facebook'ta profil resmi yapmak
* aynadan fotoğraf çekmek
* anne babaya karşı gelip bunu başkaldırı olarak görmek
vb. vb. vb. yapılan saçmalıklardır.
(bkz: ergenekon)
toylukla, saf duygularla yapılan salaklıklardır.

15 bilemedin 16lık çıtır çerez hatun kişimiz cepte. mavi masada ise okulun en popüleri, basket sahasının yıldızı, hayranları burdan fizan'a yol olan genç var. bu genç gel evimin kadını ol dese, yaşına başına bakmadan tası tarağı toplar gider hatun kişi o derece. aşkın, entrikanın dibine vurulur, türlü taklalar atılır yakışıklı gencin ilgisini çekmek için.

bundan sonra ise boka sarar hikaye, tüm heyecanını yitirir, türk filmi tadında bölümler başlar. mendiller çıksın.

her şeyin ilkini bu gençle yaşar saf kız, sadece bu şekilde dikkatini çekebileceğini düşünür, ilk seferde hamile kalır.
lan manyak mısınız hangi çağda yaşıyoruz insanlar iş bittikten 48saat sonra bile bu olasılığı ortadan kaldırabiliyor lafları kulakları çınlatsa da, olan olmuştur. iki hayat kararmıştır, üçüncüsü de yoldadır. * * *
boş bkz vermek.
justin bieber hayranı olmaktır. tabi kızlar için. hatta işi ilerletip onun için rezil olanlar bile var.**
saçları kırmızıya boyatıp, simsiyah makyaj yapmak ama hala "anne, acele et, dershaneye geç kalıcaz." demek.
okuldan kaçmayı bir halt saymak
fakat kısa zamanda buna cesaret edemeden aklı başına gelmek.

(bkz: ucuz atlattık la)
aşkın tadına bakmak.*
herkese laf sokma zorunluluğu.
orta 2 de hikaye yazmaya merak sarmıştım.genelde korku hikayeleri yazardım.birgün arkadaşım batigol erotik bi hikaye yazda keyiflenelim dedi.bende tamam dedim.başladım hikayeyi yazmaya kendimi o kadar kaptırmışım ki hoca bana sordu onu bile duymadım.ders sonuna doğru hoca arka taraflara doğru yürümeye başladı bende hikayeyi hemen masanın altına soktum.hocamız bayandı ve beni çok severdi.batigol çıkar onu dedi ben hikaye hocam dedim.çıkar okucam dedi.mecburen çıkardım.hocanın okuması ile çöpe atması bir oldu.bir daha hocamın yüzüne bakamadım.ama çıkışta arkadaşa sağlam dayak attım.
- tozluk takmak.
- saça sarı bir tutam attırtmak.
- sevgilinle hiç ayrılmayacağını sanıp, 16 yaşında falan nişanlanmak. *
- öss'nin (ya da ismi şu an her neyse) zor bir sınav olduğunu ve üniversiteye kapağı atınca gerisinin çorap söküğü gibi geleceğini sanmak.
- saatin kayışlarını çıkarıp, kasasını çul çaputa takıp kola deli bağlar gibi bağlamak. *
- arkadaşlarını çaldırıp kapatmak. ( yaşıyor musun merak ettim bebeem stayla * )
- en normal bir mesajı bile XD ile bitirmek. ( çok şükür ben buna yetişemedim. ama benim 'hayırlı kandiller XD' diye mesaj atan kuzenim var. allahım sen koru yarebbim!)
- ve o yaşta hayatın anlamına erdiğine inanmak.
güncel Önemli Başlıklar