bugün

karakter sınırına takıldık aslı
'' ergenlerin tamamen bilgi içeren ve yazarların ilgilerini çekebilecek konu içeren başlıkları eksilemesi'' olacaktı.

kızmamak elde değil örneğin şu entry yi (#12406113) niye eksiler kardeşim. tamamen insanları bilgilendirmek amaçlıdır. he sen içeriği beğenmessinde sanki ben hazırlıyorum festivali amına koyayım. zorla sözlükten soğutuyorlar adamı.

edit: ergenden kasıt yaş değil. ''büyümüş ergenler'' iş başında.
sadece ergenler eksi vermemektedir.

(bkz: eksini verdim güzel kardeşim)
olur böyle şeyler deyip şu tanım işini bir arkaya atalım.
sonunda bir tane eksi la, sanki götüne sokmuşlar eksiyi. bu kadar ciyaklamakta neyin nesi?
bırakın bu estetik kaygıları, bırakın.
not:
ergen vucududur , öle ki herşeyi ben bilirim iddasındaki ergen bünyesinin yeni bilgiyi redetme isteğinin eksileme paneline vurma halidir.
eksileyenin ergen olduğunun nasıl tespit edildiği, daha gizemlidir.
(bkz: içi boş sözlük)
bilgi içerikli entryleri öcü gibi gören yazar işlemidir.

bu yazarlar bilgi içerikli entryleri sözlük ortamına yakıştırmazlar. veya sırf 'ben neden böyle bilgi içerikli entryler ile süslemiyorum sözlüğü' diye hayıflanırlar, madem öyle 'al sana eksi' diyerek bu düşüncelerini taçlandırırlar. anlaşılmamış entrylerimin arasında bulunan birkaç tane bilgi içerikli entry bulunmakta. nedenini bir türlü anlamış değilim. her ne kadar burası sosyal bir eğlence mecrası olsa bile, seçili yazarlarımızın bilgi içerikli entrylere ne kadar önem verdiğini biliyoruz.

copy+paste yazarlarından hoşlanmadıklarını biliyoruz, fakat birçok bilgi içerikli entrynin altına kaynak belirtliyor. en azından burda bilginin bulunabilirliği açısından takdir etmeleri gerekirken, sözlükten uzaklaştırıyorlar insanları. ergen oldukları belli olmasa bile, ergen hareketinden öteye geçmiyor ve o şekilde adlandırılıyorlar ne yazık ki.

mesela ben tek satırlık yazan kişilerin sayfalarını takip etmekten ziyade, burda bulunmalarına bile anlam veremiyorum. yazmak benim için sadece eğlence içerikli değil. yazmayı, yazabilenleri, bilgilerini burda paylaşanları daha ayrı seviyorum.
ergen metabolizması gereği, faydalı olduğu söylenen her şeyin tersini yapmaya meyilli olduklarındandır.

görsel
Piskolojik bir tepkidir. Adamlar dersten kaçıp sözlükte eğlenmeye gelmiştir.
Anlamadıkları içindir. insanlar anlamadıkları şeylerden korkup uzaklaştırmaya çalışırlar.