bugün

(#3732183)
(bkz: ergenekon un ilk 11 i)
telefon kullanan ama numarasını kimseye vermeyen kişi. telefonu da sadece yılan oynamak için kullanmaktadır. o da nokia 5110'dur zaten.
(bkz: kara murat benim)*
(bkz: hepimiz bir numarayız)
(bkz: kedidir kedi)
ergenekonun bir numarası, çevik bir'dir.
(bkz: seksi fotograflari icin tiklayiniz)*
medyada ergenekon terör örgütünün 1 numaralı yöneticisine verilen isimdir.
yoktur uydurmadır.

(bkz: irreel sayılar)
muhtemel kişi çevik 1'dir..
klasik savcı taktiğidir. deşifre olmamış örgüt üyelerine "acaba bir numara olma ihalesi bana mı kaldı" korkusunu vererek, "yok ben bir numara değilim ama 10 numarayım" gibi açıklama yapmalarına sebep olmaya çalışılır. ancak bunu örgüt üyesi olan kimse yemez. kimse de yemedi netekim...
bana göre fatih ürek.
böyle bir çete davasına böyle lider yakışır.
operasyon ergenekon kitabındaki ipuçlara göre yapılan araştırmada ismail hakkı karadayı olarak karşımıza çıkan paşa.

doğru mudur bilinmez , ama yıllardır gladio diye bağıranların , susurluktan sonra çanak çömlek patlatanların , işin içine abdullah çatlı girince işte devlet-mafya ilişkisi diyenlerin ; neden ergenekon dendiği zaman ciddiyetleri kaybolmaktadır ?
"aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!"
var olduğu öne sürülen ve ne zaman ortaya çıkarılacağı çok merak edilen kişi.
(bkz: ednan bey) *
asker olduğu kesin kişi.
(bkz: aydın doğan)'dır. değilse bile onu çıkarırlar bir numara olarak.
aslında bir numarası olmayan örgüttür.
adamlarda bi numara çıkmadı yani ama önde gidenleri görüldüğü kadarı ile: ismail Hakkı Karadayıdır.
ergenekon duruşmasında tanık olan dinlenen zihni çakır'a göre, zamanında genelkurmay 2.başkanlığı yapmış biriymiş. askeri olarak doğru olabilir. ama bence asıl bir numaranın çok zengin bir iş adamı olma olasılığı yüksektir.

http://www.taraf.com.tr/h...-hep-ikinci-baskandir.htm