bugün

ergenekon terör örgütünü şiddetle reddedip bunun bir tertip olduğunu, cia tarafından yönetildiğini savunan bünyelere sorulması gereken sorulardan birisidir.

hadi diyelim ergenekon bir tertip, iyi de hacı ortada emniyet güçleri tarafından ele geçirilmiş birçok el bombası, silah ve daha adını dahi bilmediğim askeri mühimmat var. bunları ne yapıcaz?
hadi diyelim gözlerimizi yumalım, görmezden gelelim.
ya bir çocuk çıkar da yarın birgün bize sorarsa bunu?
ya iyi güzel ergenekon tertip de o kadar silahı ne yaptınız diye?
g.tümüze soktuk afedersin mi diyecez?

ha illa ergenekon diye birşey yoktur, yanılsamadır, tertiptir, şudur budur diyeceksek, bunu savunan arkadaşların taşın altına ellerini sokmaları gerekir.
birer ikişer o bombaları bir yerlerinize sokmaya başlayın, uziler de biraz zorlanabilirsınız, bunun için de kayganlaştırıcı jelleriniz benden.

ondan sonra ben de gönül rahatlığıyla ergenekon bir tertiptir(!) diyebilirim.
cevabı basit bir sorudur. çıktığı yere sokacaksınız. bir anda çoğu sıfır,kullanılmamış o mühimmat nereye sığarsa artık.
emasya diğer amaçlarıyla birlikte aynı zamanda ülkenin işgal altında olması halinde halkın örgütlenmesi ve tekrar ülkenin düşmandan ele geçirilmesi için kullanılacak olan organizasyon ve mühimmata verilen addır. bu sebeple emasya kapsamında türkiye'nin çeşitli noktalarına silah gömülmesinde bir sakınca yoktur. çünkü bir ihtiyaç anında gereken kişilerce bilinen silahların işe yarayacak olması bunu legal kılar. fakat bu silahların halen çalışan veya emekli olanlarca yanlış amaçlar için kullanılması sistemin bir hatasıdır. bu sebeple gömülen silahlara "aaa heryerden silah çıkıyor! demokratik ülkelerde böyle şeyler de olur mu!" demek safdilliktir. akp medyası emasya gerçeğini ve gerekliliğini dillendirmiyor. sistemi kötülüyor, yanlış çalışmasını değil. sistem yanlış çalıştırılmıştır. olay budur. tabi ki heryerde bomba da olabilecek, ama bunu herkes bilmeyecek.
büyük ihtimalle onları oraya onların deyişiyle 'tayyip' gömmüştür.(!) akpliler de toprağı kapatmış, izleri yok etmişlerdir.(!)

(bkz: hade lan darbeciler demokrasi düşmanları)
cevabını bulmak için dahi olmaya gerek olmayan sordur.

en orta zekalısından bir ilk okul çocuğu bile, " belkide o silahları oraya sonradan koydular" şekilden bir fikri ortaya çıkartabilir. di mi ama? misal, bulunmasını istediğin silahları göm toprağa, sonra sözüm ona bir itirafçı çıkar meydana, ezberlet adama silahların gömülü olduğu yerleri sonra yolla güvenlik güçlerini çıksın silahlar ortaya.

aslında bunu düşünmek o kadar zor bir olay değil. sadece biraz zorlansa o güzelim beyinler daha nasıl teoriler çıkar ortaya.

yahu kardeşim ben bu bulunan cehpanelik olayına inan insanları pek anlayamıyorum açıkcası. sanırım bu kişiler ordunun cephane sisteminde, zimmet kanunundan ve bu kanuna nasıl bir katılıkla bağlı kalındığından bir haber olmalılar.

bunlar akp çocukları oldukları için önlerine ne koysan yerler. yok ben bunu beğenmedim yok tuzu az filan demezler. tıka basa yerler önlerine koyulanı. hiç sorgulamazlar. demezler ki, yah kardeşim bu işte bir yanlışlık yok mu? fark etmezler ki, akp hükümeti, ergenekon diye uydurmadan öte olmayan bir oluşumu hayali olarak yaratarak, toplum üzerinde bir nevi korkutma ve sindirme politikası uyguluyor, halkı kendi kabuğuna çekilmeye zorluyor ki o arada kendileri istedikleri gibi at koştursun demezler. demezler bunları çünkü bunları düşünemezler. düşünemezler çünkü yıllardır bu ülkenin halkını algılamakdan, düşünmekten, yorumlamakdan uzaklaştırmayı amaçlayan poltikaları hedefi 12 den vurdu.

tam istedikleri gibi bir gençlik yetiştirdi bu adamlar. baksana adamın sorduğu soruya, o zaman o silahları neremize sokacaz. yahu kardeşim nerene sokarsan sok sen o silahları ne bilim ben. git her dediğini kabul ettiğin akp ye sor "ben bu silahları nereme sokayım" diye. bak baştan sölim, rte anneni karıştırırsa olayın içine ben karışmam.
doğudaki aşiretlere satılabilir. ne de olsa doğudaki ağalarda bu cephanenin 100 misli bulunmakta.
tertip savunucuları tarafından nedense cevaplanamayan soru.

(bkz: cevap veremedi)

neymiş efendim o bombaları, silahları akp'liler gömmüş, sonra krokilerini çizip emekli asker ve polislerin evlerine koymuşlar.
vay anam vay.
buna sadece tek birşey denir. atalardan gelsin.

(bkz: yavuz hırsız ev sahibini bastırır)
fetoya sorulması gereken soru.
cevabı başka bir soruda gizli soru.
bunu soran neden bunu sormaz:

o kadar terör örgütü liderliği, istihbarat şefliği yapan yılların polisi, yılların askeri salak mı ki kroki bulundursun evinde; hem de masasında alelade bir yerde?

bunun cevabını veren diğerini zaten cevaplamış olur.
güncel Önemli Başlıklar