1. 1.
  izmir barosu avukatlarından olan Tarcan Ülük tarafından kurulma işlemlerine başlanılan,kısa adı ER olan partidir. Lider olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün kabul edildiği partide lider olmayacakmış. sadece örgütlenmeye önem vereceklerini belirten ülük, ER Parti logosunun neslinin tükendiği sanılan ama yeniden Anadolu'da görülen özgürlüğü simgeleyen 'Anadolu Parsı' olarak belirlendiğini bildirmiş.

  Yazarın kişisel notu: Partilerde lider olmaz ise bu ülkeden nasıl oy alacaklar,one minute tapan, ip getirip atanlara oyunu veren, sosyalist olduğunu belirtip ne düşündüğünü bile bilinmeyen partilere oy verenler oldukça nasıl oy alacaklardır muammadır. Ayrıca politika dediğimiz bürokratik çekişmenin yaşanmayacağı bir olay Moore'un ütopya'sında olur ancak ve ancak. ilerleyen günlerdeki gelişmeleri merakla takip etmekteyim.
  2 -2 ... pncir
 2. 2.
  izmir barosu avukatlarından tarcan ülük ün kuracağını duyurduğu parti. kısa adı er parti olacakmış. ayrıca simgesi de özğürlüğün simgesi olan anadolu parsıymış.

  edit: bir yanlışlık sonrası 2. sıraya düşen bu entry bir zamanlar ilk entry idi. yukarıdaki entry nin özeti gibi durmasındaki hede budur.
  3 ... why you wanna trip on me
 3. 3.
  sözlük yazarlarının katılacağı bir seçimde yüzde 75 le iktidara gelecek parti.
  3 -5 ... kafiyesiz eleman
 4. 4.
  (bkz :http://www.ntv.com.tr/id/25012362/)
  ... esuma
 5. 5.
  ergenekon partisi
  2 ... kevin
 6. 6.
  birinci adamı olmayan partidir. ergenekon davasına kurban gitmemek için böyle bir şey yapmış olmaları mümkündür. davet edilmem durumunda liderlik vasıflarımı alıp gelebileceğim partidir.

  edit: osruğuna çakmak tutup ateş çıkarmak liderlik vasfı olur değil mi?
  2 ... tttddd
 7. 7.
  erpar deyip edepsizlik yapmaya gerek yok, olduğu gibi okunmasında fayda vardır.

  edit: cümle hatası düzeltildi.
  1 -1 ... pelize
 8. 8.
  1 numarasının gizli olmasıyla örgütle ilişkisi olduğunu iddia eden parti*.
  ... su degil kezzap
 9. 9.
  (bkz: ep) *
  -1 ... karakuzusu
 10. 10.
  http://www.renkhaber.com/...isi_kuruluyor_/13645.html
  ... hayko cepkinin gozleri