bugün

yeşilimsi bıyıkları olan çocuktur.
ben büyüdüm demek için bırakmıştır muhtemelen.
(bkz: tinerci bıyığı)* *
"amca derler sonra" korkusuyla belli bi yaşa kadar bırakan, fazla uzadığı halde kesmediği taktirde oldukça tiksinc bir görüntüye sahip olan çocuktur. amca mamca demezler, git berber amcaya rica et kessindir.
tüye kıl muamelesi yapan çocuktur.
(bkz: emre belözoğlu)
altına bir top sakal bırakınca gayet yakışıklı olabilen çocuktur.
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
kahverengimsi bi rengi vardır onu toy arkadaslarından ayıran özelliktir..
eline derhal jilet tutuşturulup, kesmeye teşvik edilesi çocuktur.
iğrenç bir görünümü ortadan kaldırmak için yapılması gereken şey bellidir, traş.

çocuğun üstüne gidince "bırak yaa yakışıyor bana bi kere" diye bir ergen tepkisi de verebilir, hemen sinirlenmeyin. ertesi gün pırıl pırıl gelecektir yanınıza.
heyecanlı çocuktur.
bir anı: bizim ortaokulda oğuzhan diye bir çocuk vardı. hah o, ergenliğe tüm sınıftan önce girmeye heves etti. hatta yemin etti belki de bilmiyoruz. bu oğuzhan iki tel tüyüne çılgın gibi jilet sürüyordu. bir şey olmuyordu yani ama çabalıyordu yazık. bizim sibelin bıyıklarını görünce bu sevdasından vazgeçti tüylerini serbest bıraktı. tüy bıraktı. bu da böyle bir anımdır.
Ülkücü olmaya aday olan çocuktur büyük cogunlukla daha 9 ışık ı bilmezler babadan amcadan ögrenmeye çalışırlar okumazlar.
Bıyığı bıraktıktan sonra gür olmadığını farkedıp kesılen sakal daha gur cıkar sevdasıyla suratını zımpara kagıdına cevıren çoocuktur.
(bkz: simitçi bıyığı)
bıyıkları 11 e 11 maç yapan çocuktur.
büyük ihtimal etrafta dikkat çekmek için ve büyüdüğünü göstermek için bırakılmıştır. daha sonra ya okul tarafından ya da ailesinin bir bireyi tarafından kestirilip hevesi kursağında bırakılma durumudur.