bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    (bkz: erdemir)
    ... cerberus67
  2. 2.
    satılmıştır, oyakbankın paravanlığında, bakın türklere sattık yabancıya gitmedi denilip, bir süre sonra yabancıya aktarılan ve verdiği sermamayi şirkete 1 sene de amorti edebilecek güce sahip fabrikadır. bilinmiyor muydu bu kar da satıldı.. yazıktır yazık... ne bıraktınız satmadık... fabrikayı satmıyoruz salt, şehre yazık ediyoruz, öldürüyoruz, ereğlimiz, göz bebeğimiz, gözümüzün önünde daralıyor ne yazıkki, ama yaşamaya devam ediyoruz burda...
    1 ... kesekagidi
  3. 3.
    ögrencisi oldugum sehrin en baba gecim kaynagi. birinci senemde 24 saat durmayan bu fabrikanin yaninda bir evde kaliyordum. gecelerin sessizligini bölen öyle enteresan bir sesi var ki bu fabrikanın ilk zamanlar uyumakta zorluk cekerdim. zamanla alistim tabi. uğultu seklinde bir ses verir sehre. ara sira neresinden ciktigini cok merak ettigim bir bulutu gokyuzune salar bacasindan. bazen bacasindan dogalgaz alevi puskurtur. calisanlarinin cigerlerinde tahribat yaptigini ve genc yasta vefat ettikleri yonunde de bir takim rivayetler duydum. sahsen icine girip gezmedim ama buyukluk olarak kesinlikle tahmin ettiginizden cok cok daha buyuk bir fabrika. ulke elinde olsa ekonomiye buyuk katkisi olacagi kesinlikle yadsinamaz. demir celik uretiminde dunyaya oynuyor. velhasıl turkiye'nin en buyuk agır sanayi alanlarindan biri.
    ... selanik muaciri