bugün

sayın bakanlarımızın kışın

mabaad ı muazzamaları üşümesin diye

ihale açmışlar, kıç ısıtmalı makam arabası.

vatandaşa da fedakarlık yapın çağrısı.

işte en kısa, en kısa anlatımla ; akabe.

https://scontent.fist2-2....ae0b31bea&oe=5BD404C4
görsel
(bkz: ateşe kar dayanmaz)
çomarlar bozdursun mk. bana ne? evet.
biz bizi yönet diye seçmiyoruz anlamıyor herhalde. devleti yönet ekonomiyi yönet cebimize göz dikme.
Bu çağrı türkiye 'nin gerçekten battığının kanıtıdır. Umut falan kalmamış demek ki.

2.dünya savaşı esnasında bile Hitler halktan elinizdeki altınları getirin biz bittik -diye bir çağrı yapmamıştır. Ben schröder zamanında da Merkel zamanında da benzeri bir çağrı duymadım.

Sizin o boyu uzun aklı kısa reisiniz türkiye 'yi batırmış beyler. Bunu böyle kabul etceksiniz. Onun Türkçesi "bizde kalmadı getirin de biraz idare edelim " dir.

Durum çok kötü demek ki.

Ama. ...siz seçtiniz. Bu sizin kararınızdı.
erdoğana artık kızmıyorum
halkın yüzde 50 si bu adamı tutuyor
eğer kızılacaksa halka kızılmalı
bir insan dolar alıyorsa bu TL ye artık güvenmediğindendir
çünkü devlet habire lira basmaktadır
buda TL nin değerini düşürüyor
basılan parada memura emekliye ve dışardan alınan borç paranın faizine veriliyor
çinlilerden borç para kredi peşindeler
bumu ekonomi anlayışı
borç para alıp ekonomiyi düzeltçeklermiş
bumu mantık
bu arada faiz allah katında haramdır
verende alanda bu pisliğin içindedir
erdoğan ve halkın yarısı faiz müslümanıdır
bunların islamla yakından ilgisi bile yok
bunlar yalnız gösteriş yaparlar
ateistim diyen bile bunlardan daha samimi gerçekçi doğru dindardır.
Reis gayet makul bir teklifte bulunmuş. Dolar 5 tl iken bozdurmak çok mantıklı. Ben de bozduracam ve 0x5=0 kara geçecem.
Yüz günlük icraat listesinde katma deger getirecek tek bir yatirim yok. Fabrika yok uretim yok tesvik yok. Ulke kanser olmus ilac olarak aspirin veriliyor. Boyle giderse bünye ölecek haberleri yok (aslinda var). Uretmezsek batacagiz ve batiyoruz.
ülke içindeki doların kura ne gibi bir katkısı olacak merak ediyorum sayın cumhurbaşkanı. hadi topyekûn döviz ve altın bozdurduk dolar 10/15 kuruş düşüş yaşadı peki yarın ne olacak? bu kere elimizde bozduracak dolar veya altın da kalmayacak. günü birlik çözümlerle memleketi bu hale getirdiniz birinizde çıkıp ülkeye yatırımcı getirmemiz lazım, siyasi ve ekonomik anlamda güvenirliğimizi artırmamız lazım demiyor.

bu tarz çıkarımları halk arasında yapmayın ya hain ilan ediliyorsunuz ya da felaket tellalı.
Bence erken bir söylem bunu toplu halde yapmak lazım onun için de ekonominin az miktarda toparlanma sinyali vermesi sonrasında iş insanlarının düşük kurla gelecek planı yapıp bunun üstüne halk ve kurumlar bütün varlığını tlye çekmeli. Sonrasında düşük kurdan yavaş yavaş alımlar yapılabilir o sırada kurun yükselmesini dengeleyecek işlemler de gerçekleştirilir sonrasında bir kez daha aynı şey yapılır sanırım bunu 2 defa yapınca uzun süreli bir düşüş algısı oluşturulursa sonrası kendiliğinden gelecektir. Kur yükselişi de benzer durumdadır bir gün yükseliş kırılacak ve başka yollar denemezlerse batı değil doğu paraları yükselecek.

Evet bunu düşününce tek akıllı ben miyim diyorum ama sanırım halk devlet el ele daha iyi işler yapabiliriz. Şimdiki bozdurun çağrısı çoğulcu bir ses getirmeyeceği düşünülerek çok da inanmayarak yapılan bir çağrı gibi geliyor.
biz muhaliflere yapılmamış çağrıdır.

görsel

çağrıyı duyan en koyu reyiz sevdalısı akp li. temsili değil bire bir halleri. iş kendi ceplerine gelince böyle oluyorlar *
Yastık altında döviz mi bıraktınız da bozduralım.
Çomarların yastık altında dolarları olduğunu hiç sanmıyorum.
Yok ki....
Değişik bir yönetim şekli. Gerçi yönetememe demek daha doğru olacaktır.

Se bozdur be adam. Malvarlığınızın maşallahı var.
kendi çocuklarınıza söyleyin lütfen sayın Cumhurbaşkanı çünkü biz ay sonunu göremiyoruz, dolar ve altın hak getire
Vatandaşın yastık altındaki altınlarını alıp ingiltere'ye götürerek yeni bir kredi almak adına yapılmış çağrıdır.
hangi döviz, hangi altın... *
artık gelenekselleşen "bozdurun" şenliklerinin sanırım üçüncüsü. dört de olabilir. tam olarak bilemiyorum şu anda.
Sayın Cumhurbaşkanı erdoğandan beklenen; "ekonomik savaşla karşı karşıyayız, dövizi ve altını bozdurun" çağrısı gelmesidir.

--spoiler--
Erdoğan'dan 'döviz bozdurun' çağrısı
100 Günlük Eylem Planı"nı açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ürkiye'nin ekonomik bir savaşta olduğunu da belirterek vatandaşa döviz ve altınlarını yastık altından çıkarma çağrısı yaptı.

görsel

Hükümetin "100 Günlük Eylem Planı" Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

"EKONOMi SAVAŞIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Kişi başına milli gelirimizi 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkardık. Son yıllarda ardı ardına yaşadığımız gelişmelerin ekonomi alanında programlarını yavaşlattığı gerçektir. 15 Temmuz gibi hadiselerin hedefinde ekonomimizin de olduğu gerçektir. Ekonomi savaşıyla karşı karşıyayız. Biz bu savaştan da galip çıkacağız. Kamu kaynaklarının tek elde toplanarak uzun vadede yıllık 3-4 milyar lira gelir sağnakaca.

"DÖViZLERi YASTIK ALTINDAN ÇIKARIN"

Buradan milletimize sesleniyorum, yastık altından gelin dövizlerinizi çıkartın. Dolar ve avrolarınızı, altınlarınızı çıkartın. yerli ve milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun.

https://www.capital.com.t...an-doviz-bozdurun-cagrisi
--spoiler--