bugün

Bu entryi okumaz olaydım.

Vaat vermeleri gerekiyor zaten aq.
Cumhur ittifakının seçimi kazanma ihtimali 6lı masanın kazanma ihtimalinden daha güzel geliyor. Yani 6lı masa sadece vaat ediyor gibime geliyor, geçmişte de ( gördüğümden değil Birand belgesellerinden) Demirel Ecevit Tansu vs. başkanlarda vaat ediyorlardı bence bir fark görünmüyor, ama Erdoğan farklı bir çerçevesi var yaptıklarıyla çıkıyor milletin karşısına. Yine de düşünmek lazım. bu arda iktidar baya çalışıyor. (https://twitter.com/ilkoy...tatus/1655175640641839105)
HDP'nin yaklaşık %20 oyu var zaten. CHP %30= 50 bunu en az olarak düşünürsek %40 olur. iYi partiyi de kattığımız zaman bitiyor zaten. (Bence)
şahsi düşüncem, büyük bir fark yaratamayacak, fakat sonuca ulaşmak konusunda zorlanmayacak..

neden bilemiyorum, şu seccade işi bile bana bir gösterge gibi görünüyor..
1. bu adam, neden kapalı bir ortamda iki seccadeye basmakta olduklarını, bu işin nereye gideceğini anlamayacak kadar mı, pratik düşünceden uzak.. sanmıyorum.. stratejik bir zihin yapısı yok, fakat taktiksel anlamda iyi.. yani ne demek: isteklerini yaparken ittifak ortağını bile nasıl harcayacağını çok iyi biliyor fakat bunun, ittifakın kendisine verdiği 6 puanlık zararı, rakibine can suyu olacağını aklına getiremiyor.
2. veya -bozuk ekonomi denilebilir, bürokratik kadroların kısa zamanda değişmesinin imkansız olması nedeniyle uzunca bir süre hiç bir icraat yapamayacağını düşünüyor denilebilir, şu denilebilir, bu denilebilir-, kendi bakış açısına göre iktidarı yüklenmek istemiyor da olabilir. belki de, kendisi için en doğru olanı, seçimin faturasını iki belediye başkanı, muharrem ince ve meral akşener'e kesip, kısıtlı bir çevrede otoritesini sağlama almak istiyordur.
3. veya kendisini ketenpereye getirmeye çalışan çok ciddi bir hain kadro ile çevrili durumdadır.. ama bu kadar masum bir biçimde bakamıyorum, yaptıklarının tamamına..

depremde değil, depremden 1-3 ay kadar önce, durum daha bir ittifak lehineydi, ki insanlar eski siyasal islamcılar ve parti içindeki bölücü takımının varlığından yine bile rahatsızken.. aday konusunu çok uzattılar, tabela partilerine cumhurbaşkanı yardımcılığı vaad ettiler (mesela erdoğan gelen ufaklıklara doğru düzgün bir taviz vermedi), bu tabela partileri de kendilerini bir şey zannedip "bizsiz tek karar alınmaz" gibi boş boş konuştular, araya deprem girdi ve aday açıklaması çok gecikti, açıklanır açıklanmaz kıyamet koptu, kriz hiç iyi yönetilmedi, sonra iyi parti kendi iç krizini yaşadı, sosyal medyadan ince ve akşener'in linçlenmesi bence onların ve iki belediye başkanının gizliden gizliye ak parti'ye yanaşmasına neden oldu. hiç değerlendirilmeyen, hesaba bile katılmayan ama aslında blok olarak hareket eden sinan oğan ve ümit özdağ cephesinin "kararsızlar, diğer" gibi kategorilerde çok boşlanmış olması.. o adamlar hiç kararsız değil bence..

bence vaziyet millet ittifakı açısından, 3 ay öncesi kadar parlak görünmüyor.
görsel
yüzde 24.3...

küsürat önemli!
Kazanamaz. Kazanmamalı. Artık daha nereye batacağız.
Vardır ama yoktur 200 lira 2009 yılında 131 dolar 2023 yılında 10 dolar. Altını, soğanı ve hissedilen enflasyonu saymıyorum bile.
ilk turda hiç bir aday kazanamaz.ikinci turda ise bay kemal alır.
Dolar olmuş 20 lira. Kazanma ihtimali diyorlar. Puhahaha.
Bu anket bir nevi aday güven anketi.
Rte kazanır kazanmaz sonucu çıkmaz bundan.
bu olasılık, çok yönlü olarak her gün irdeleniyor.
Yüksek ihtimalle ikinci tura kalır seçimler.
2. Tura kalma ihtimali bile düşük diye düşünüyorum
ilk turda alacak kanımca
o ne biçim anket lan öyle. *

https://anket.uludagsozluk.com/s/23248/

bu anket tam olarak böyle bir şey bakalım ne kadar gerçeği gösteriyor.
https://www.haber7.com/si...nucu-ozer-sencar-paylasti
Savaşan ordusu, kaybettiği yüzlerce genç askeri-şehidi olan bir millete, tikkocu profiller hakkında jahrein gibilerce yapılan haberlerin;
trt habere hala ajans diyen insanların sayısını bilmeyenlerin,
Yuksekten atıp tutan A. Türk gibi karakterlerin;
ve son olarak mezhepçi taassubun maalesef pek yaygın olmasının

etkilerini "lütfen küçük görmeyin" demeyi bile akpli yaftası vurmak için yeter sebep gören arkadaşlarımızın sıfır gördüğü ihtimaldir.

(bkz: i beg to differ)
Korku dağları bekliyor maval okumayın.korku dediğim sizin kazanamama korkunuz yoksa bizden korkmanıza gerek yok biz sizin gibi zalim insan düşmanı değiliz bu vatan hepimizin.
Ulusalcı salaklara rağmen yoktur.
Şaka yapmıyorum zafer memleket diye akpliliklerini saklamaya çalısan dostlarım bu salak numarayı bırakın.bu numarayı yiyen yok.
Ne diyor büyük Atatürk
Zafer Zafer benimdir diyenlerindir.
E be oğlum sizin bu lafı anlayacak çapınız mı yok
Ya da akp den menfaatiniz mı çok.
Umutsuz pompalayan kim varsa yavsaktir ibnedir en iyi ihtimal korkaktır.
Bu arkadaşları siktir edin.
Savaşı kaybetmeyi ölmeyi göze alanlar kazanır.
Bu yürek yoksa muhalif ayağı yapmayın.

Seçimi millet ittifakı kazanacak.
Tek gerçek amaç bu.
Bunu harici konuşan babam olsa akplidir.
Burada dostlarımızı kırmayalım diyorum ama eşeğin amına su kaçıyor.
Yeter sikmeyim sizin ego tatminizi ya susun ya adam gibi destek olun.
Gerisi akplilik.
Kazanma ihtimali azdır. Ama "kazandırılma" ihtimali hiç de az değildir
Karşısında beceriksiz, evet tertemiz beceriksiz bir muhalefet gruplaşması vardır çünkü.
Eskinin tikkocularından medet uman kimlik siyasetçileri millete güven falan vermiyor.
ikinci tur kesin gibi.
Oraya kadar da çarşı "n" defa karışır-toparlanır.

Halbuki Mansur gibi bir aday yürüyerek alırdı, yuvarlanarak, uyuyarak, hatta yatarak alırdı.

Twitter üstünden siyaseti okumak çocukluktur. HalkTv gazı ise insanı sersemleştirir.
Bakalım, görelim.
https://www.internethaber...faki-duyurdu-2294909h.htm
Yüzde 25tir. Zaten 4 aday var. Hak geçmesin diye eşit bölüştürdüm. Şimdi kemal bey kendi kendine kaprislenip sözüm ona bilmemkimle benim oyum bir mi? Diyebilir aysun Kayacı gibi. Evet kemalciğim. Malesef bir.
Aptallığımızı kimse küçümseyemez. Sokağa çıksam; Yahudi cesaret madalyalı Bop'çu'ya inadına mührü basacak 100 kişi bulurum. Hem de sadece 100 saniyede... Bahse var mısınız?
inşallah yüzde 62 ile ilk turda kazanır da ucuz et, ucuz ekmek kuyrukları arş-ı Ala'ya çıkar.
Kazanırsa emekliler ve eytliler sayesindedir.