bugün

yalandır. diğer yalanlar gibi bir yalandır. hep merak ediyordum bu yalanlar nereden çıkıyor diye, geçen gün kaynağını yakaladım. şöyle izah edeyim;

herkesin de gördüğü gibi üniversitelerde haddinden fazla akp karşıtlığı ve recep tayyip erdoğan antipatisi vardır. sürü psikolojisi olsa gerek, yada insanlarımızdaki muhalif olma güdüsü olabilir. neyse, geçen gün bir tayyip düşmanı iyi bir arkadaşım diyor ki; "ya bak ne düşündüm, bu tayyip kendisi demedi mi ben yıllar önce simit satıyordum diye?" , "evet, ee" dedim, "e bak şimdi, yıllar önce simit satan adam nasıl dünyanın 100 zengini arasında olur söylermisin bana" dedi.
"simit satan biri dünyanın 100 zengini arasında olabilir ama recep tayyip erdoğan ın dünyanın 100 zengini arasında olduğunu nerden çıkarıyosun" dedim. "öyle yaa ben öle düşünüyorum kesin öyledir hatta" gibilerinden deli saçması cümleler kurmaya başladı. orada anladım ki kuyruklu bir yalan!

demek ki bu yalanlar böyle çıkıyormuş bebişim. bi hayal gücü yüksek idealist genç çıkıp, "tayyip dünyanın 100 zengini arasındaymış bilionmu la" dediği zaman o yalanın yayılma hızını hesaplayın işte. biri bu yalanı söyler, diğeri bu yalanı başka bir yerde söylerken kaynak olarak önceki yalancı arkadaşını gösterir. bu yalanlar bir döngü halinde gider.

yalan söyleme tekniklerini de iyi bilen insanlar bunlar. kendinden emin bir şekilde söyler ki, yalan söylediği kişi kaynağını sormasın, sorgulamasın hem ben yalanımı söyliyim, hem de kötülük kazansın şartlarını sağlar.
ama artık biliyorum ki akp hakkında söylenen bütün sözler, bütün yalanlar için kaynak sormak şart. yoksa evde oturup oturup akp nin ülkeyi sattığına dair milyonlarca yalan üretilebilir. hatta üretilmekte bile.
tayyip erdoğan'ın mal varlıkları kendi üzerine değildir, eşinin ve dostlarının üzerine dünya kadar kayıtlı mal, mülk vardır araştırınız.
zengine duyulan nefretin ve muhalif olmanın sonucu olan saldırganlığın karışımı bir ruh haliyle ortaya atılmış asparagastır. sözcü gazetesi bunu manşet yapsa yeridir.
yakında ülkeyi üstüne yapabilme durumu olduğu için olası bir durumdur şaşırmam.