bugün

puzzle severlerin bugüne kadar olan parçaları birleştirerek net bir şekilde ulaşabileceği bir tespittir. her parçası bugünlere kadar planlı ve programlı bir şekilde yıllardır içinde bulunulan duruma göre davranılarak şekillenen bu puzzle artık son demlerinde din eksenli marjinal yapılardan tutun da sempatizanlarına kadar yeterli ve agresif kitleyi hazırlamakla geçmiştir. erdoğan'ın dinin ve milliyetçiliğin kullanılabilir taraflarını sonuna kadar kullanarak cahil kitleyi konsolide edip, 2023 olarak hedeflenen ve dava olarak adlandırılan 'karnından söylemek istediği ama sadece delilere ve tetikçi gazetecilere seslendirtebildiği' bu olguyu bugün biraz daha açıktan seslendirerek bugün ki ayasofya konuşmasında ortaya dökmüştür. bugün atılan adımın amacı bıyık altından ben biliyorum ama söylemem bekleyin diyerek gülen fatih tezcan'ların dilinin altındaki bakladır. hala açık açık atatürk diyemediği için tek parti dönemi ya da tek başına verilen kararlar diyerek çıtayı biraz daha yükseltmiştir. bugün tamamlayacağını düşündüğü puzzle için gereken mesajı bence anlayabilene net bir şekilde vermiştir. peki sonunda ne mi olacak? bekleyip göreceğiz dostum, bekleyip görecekler.

not: bu arada bu karara katılırım ya da katılmam ama ayasofya şu an madem bizim ülkemize ait bir kutsal bir yer, hristiyanlar'ı kırmadan ve içindeki onların kutsallarına zarar vermeden istediğimiz şekilde kullanım kararını veririz.
güncel Önemli Başlıklar