bugün

Cumhurbaşkanı devletin başıdır. Tarafsız, doğru, eşitlikten yana, Cumhuriyetin ilkelerini ve laikliği koruyan, toplumun her kesimini kucaklayan, 3 erk'in çalışmasını ve düzenli işleyişinden sorumlu, Anayasa'ya bağlı bir insan olmalıdır.

Seçilen Cumhurbaşkanı TBMM'de şöyle yemin eder:

"Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve Milletin bölünmez bütünlüğünü, Milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, Milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine ant içerim."

Sizce Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilince bu yemini eder mi? Yemini etse bile bu yemine sadık kalır mı?

-Kalmaz…

Neden mi?

Sıralayayım….

“Ben Muhammed Müslüman ümmetindenim. Türkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmiştir. Hayatımı Mustafa Kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma, Türkiye'yi bir din ve şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime, Kemal Paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime, kısa zamanda ümmet esasına dayanan, şeriat devletinin kurulması için çalışacağıma, dinim, allahım ve bütün mukaddesatım üzerine yemin ve kasem ederim.” / Recep Tayyip Erdoğan

“Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor. Yahu, bu millet istedikten sonra tabii elden gidecek!” / Recep Tayyip Erdoğan

“Demokrasi bir tramvaydır, gittiğimiz yere kadar gider, orada ineriz.” / Recep Tayyip Erdoğan

“Her 10 Kasım'da sap gibi dikilmenin gereği yok.” / Recep Tayyip Erdoğan

“Sayın Öcalan aldığı “kellelerin” hesabını veriyor… “/ Recep Tayyip Erdoğan

“Benim servetimi araştıranlar şimdi Silivri'de...” / Recep Tayyip Erdoğan

“Şehit cenazelerinde ayılıp bayılanları göstermeyin" / Recep Tayyip Erdoğan

“Haydi bir de benim yanımda yuh çek!” / Recep Tayyip Erdoğan

“Ne kaçıyorsun israil Dölü!” / Recep Tayyip Erdoğan

Cumhuriyet'in değerleri, Laikliğin gerekliliği, Demokrasinin vazgeçilmezliği, 77 Milyon insanın eşitliliği, şehitlerimiz, sivillerimiz, ölenlerimiz kısaca değerlerimiz... "Yeni Türkiye"nin ana profili olan "Liberal Yobaz islam" düşüncesinde nerede yer alacaklar...

Sizce bu sözleri söyleyen bir adam Türkiye'ye yakışır bir şekilde halkın başı olabilir mi? Cumhur'un başı olabilir mi?

Seçilirse ve TBMM'de Cumhurbaşkanlığı yeminini ettiği zaman bu söyledikleri aklına gelmeyecek mi?

Atakan Yorulmaz_ulusalpost