bugün

aşağı kasımpaşalı bir liderdir.*
Birleşmiş cemiyetler(bugünkü adi birleşmiş milletler) kurulduğunda biz de katılalım diyenlere, biz davet edilmediğimiz cemiyete katılmayız demiştir atatürk, bunun üzerine BM davet gönderiyor ve Türkiye bu şekilde bmye katılıyor, ve davet ile bmye giren tek ülke oluyor, atatürk ile başkasını mukayese edecekseniz daha mantıklı birini bulun.
Biri köylü milletin efendisidir dedi diğeri çapulcu dedi.
Biri milleti birleştirme derdindeyken diğeri ayrıştırdı.
Biri ağacın dalını kesmek yerine koca binanın yerini değiştirdi diğeri sarayı için ormanı kestirdi.
Daha sayılır bu kıyaslamalar.
Onun namazının cezasını ahirette sen ödeyeceksin ya ondan bu düşmanlık değil mi.
içki içmemekle, namaz kılmakla adam olunmaz. biz ne tarikat liderleri gördük tacizci.. ne içki içmeyen ama hırsızlık yapan, adam öldüren, kul hakkı yiyen insan gördük bunlar kıstas değil genç. öğrenecek ve alacak çok yolun var.
Atatürkün kurmuş olduğu ülkede cumhurbaşkanıdır erdoğan..sanırım cevap anlaşılmıştır.
http://inciswf.com/asdasdasd.swf
Atatürk sucludur. Bunu inakar edemeyiz. Zamanında sikse milleti , köle yapsa herkesi simdi bu got killarinin anasini sürse fizana ugrasmazdik bu Piç kurulariyla .Of mustafa kemal of.
--spoiler--
mustafa kemal atatürk yalnızca yunanlara açıkça karşı gelmiştir,
--spoiler--

bunu görünce aldı mı beni bir kahkaha tufanı. demek atatürk sadece yunana karşı gelmiş. senelerce eşek gibi okudum, ama tarihimizi böyle bir cümleyle özetleyip göt yalayanını ilk defa gördüm.

he he erdoğan daha iyi bir lider tamam. *

hala gülüyorum sözlük. keşke ülkemize bütün balkanlar saldırsaydı da sen de böyle bizleri güldürmeseydin. bu troller de olmasa kimlerle taşah geçeriz la biz. namaz kılma olayına hiç girmiyorum.
dönem farklı, konsept farklı, kontekst bile farklı.

karsılastırma gereksiz, bir insan hâlâ ülkeyi yonetiyorken iyi olup olmadıgını bilemezsiniz, ondan ve amaçlarından henuz emin olamazsınız.
29 ekim 1923 ile 2014 siyasetini bir tutmak seni daha akıllı bir insan yapmaz.
-tayyip kendi halkına zulm eden bir orospu çocuğudur ama malesef şu an daha iyi bir lider bulunmamaktadır.
ciddi ciddi cevap yazılarak iyice gündem yapılan troll başlığı. bu sözlüğün bu hale gelmesindeki tek neden bu troller değil maalesef. bunda bu trolllere cevap veren sazanların da etkisi büyük. ha diyeceksin ki sen hiç mi yapmadın sazanlık? evet ben de yaptım. ben de suçluyum. artık burada yazmak da içimden gelmiyor. sadece arada bir açıp bakıyorum. inci'deki seviyenin de altında kaldı bu sözlük. yazık.

edit: başlık değişmiş. peki, sözlük değişmiş mi?
ataturk ile bu şahsiyeti kiyaslamak bile cehalet itirafidir.

biraz tarih okuyun, gidin şehitlikleri gezin.
atatürk ömrünü cephelerde geçirirken, bahsettiğiniz sahip para sifirlama ile meşgul.

alkol ile hirsizligi/ katilliği kiyasliyorsunuz ya bu zekalara cevap vermek bile yanlis aslında.
2'side büyük liderdir... Kıyaslama yapılamaz.
Selanik li Atatürk ne hacı, başka Atatürk mü var?

türkiye halkı kayıtsız, şartsız erdoğan'a biat etmiştir ne demek? sen başka türkiye de yaşıyorsun sanırım.

o kitap konusuna ise hiç girmeyecektin birader, biraz okusaydın da böyle cahil kalmasaydın keşke.
yorum yok .. sadece şunu söyleyebilirim; (bkz: entry ve nick uyumu)
(ara: erdoğan* atatürk*) << tıkla, bak şimdi sola.

bi bitmediniz amk. evet.
Biri sülalesini devletin paralarıyla kayırmaz, diğeri tüm sülalesini bizim paramızla besler,
Biri vatanı için ölümü göze alır, diğeri daha TV'de düelloya çıkmayı bile kabul etmez,
Biri ülkeyi sarhoşken kurtarır, diğeri ülkenin ayık kafayla amına koyar,
Biri bilime ve sanata önem verir, diğeri ilerici insanları hapse atar,
Biri varlığını halkın varlığına armağan eder, diğeri ümmetçilik yapıp halkı böler,

Birilerinin Davos'ta yaptığı sahte kabadayılığı da gördük beyler bir süre sonra Obama sıkıştırınca ''Ben o sözleri Peres'e değil, moderatöre söyledim'' diye döndü.
Birilerinin17 Aralık operasyonlarında ''bu bir komplodur, o paraları polisler koydu oraya'' dediğini de gördük daha dün o paralar faiziyle geri verildi o yavşaklara. Merak etmeyin bunca yıllık hayatımda çalınmayan paranın teslim edilmesini görmedim ben. Gören varsa gelsin bana.
TV'lerde duygu sömürüsüne boğduğu adamları yalan yanlış ifadelerle savunur ama o adamlar radikal islamcı terör örgütlerini desteklediini bağırarak söyler. Malum boşbakanın kör olduğunu söylediği adam canlı yayında yazı okudu.
Daha sayamamı isteyen olursa bizde gerçekler çok...
birisi devlet kurmuştur, diğeri onun kurduğu devlette seçimle başa geçmiş, devletin tüm edinimlerini satılığa çıkarmıştır.

o nedenle saçma versustur.
kıyas kabul etmez.
dede torun.

dede atatürk
torun erdoğan.

nerden dedesi olduğunu söylerdim de şimdi moderasyonla uğraşmayalım...
kıyaslamak bile gazi mustafa kemal paşa'ya saygısızlıktır.
tayyip erdoğan a haksızlık edilmiş olan versus. sen fetret dönemi yap ülkeyi yeniden yaşar hale getir, millet seni diktatörlerle kıyaslasın. dünya böyle acı.
(bkz: bunu anana sorsana delikanlı)
ikisi de diktatördür. atatürk'ü sevenler Erdoğan'ı neden sevmez anlamıyorum.
Biri ülkesi için diktatörlük yapmıştır. Diğeri ise kendi keyfi için.