bugün

sonuçta bu hayatta yaşadıklarımızın hesabını vereceğiz. ama ben dünyaya gelirken, öncesinde, erdoğan gibi birisinin bu ülkeye baş olup da bizlere sürekli ve düzenli işkence edeceğini hiç kimse bize söylemedi. sırf bu insana katlandığımız için tazminat almaya hak kazanmış olmamız lazım. bir de hesap vereceksek ben bu işte yokum.

bence kıyamet gününde hesap vermek yerine, neden erdoğan gibi birinin başımızda kalmasına müsade ettiği için allah'ın bize hesap vermesi gerekir. bir dindar müslüman olarak evet, görüşüm budur. hakkınızı bilin, hakkınızı arayın. hiç kimse size hakkınızı vermez, onu siz kendiniz alırsınız!
Demeye dersin de sikleyen olur mu bilinmez.
bence gayet mantıklı son 15 yılda işlediğimiz bütün günahlar erdoğan'a yazılsın.
Adalet.
hesap, allah'la kulu arasındadır. herkesin hesabı ayrıdır. hiç kimse benim hesabıma karışamaz, ben de başkasının hesabına karışamam. ancak birbirimize tavsiyede bulunabiliriz. ben böyle bir yol düşünüyorum, size de tavsiye ediyorum.

hani dünyada özgürlük olacaktı? hani istediğimizi yaşayacaktık, ondan sonra buna göre hesap verecektik. ben bu ülkeye geldiğim zaman bu ülke laik ve özgür bir ülkeydi. şu hale bak ya, sigara bir çok yerde yasak, içki yasak, hayat tarzına envair çeşit müdahale. plaja gidiyorsun aç suriyeliler. o yasak bu yasak. lan bu yasakları allah koymuş zaten, isteyen uyar istemeyen uymaz. böyle şey mi olur ya. on senede suudi arabistan'a döndük. ben bir dindar müslüman olarak bundan rahatsızım arkadaş. insanlar rahat yaşayamıyor, baskı var, adalet yok. böyle dünya hayatı olmaz. böyle saçmalık olmaz. ot gibi yaşayalım bir de hesap verelim, yapma ya, başka derdin?