bugün

şimdi hepinize şunu söylüyorum; halk balık hafızalı. milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyen bir adam erdoğan.

nerde diyor bunu; milliyetçili muhafazakâr bir memlekette diyor ve el üstünde tutuluyor.

yorumu size bırakıyorum minnoşlar..
agzina saglik kardes bunu soyleyip deli komplocu muamelesi yemistim demek ki ne deliymisim ne komplocu. Ustelik bu adamin esiyle evlenmesinide erbakan istemistir ki esi emine seyh saidin torunudur ve bu evlilik erbakana deli oy kazandirmistir dogudan, aimdi ise bunun ekmegini recep yiyor ve ileride baris sureci hizlandirmasi ayagina yapilacak koalisyonda recebin sesi sirf bu guc evliligi sayesinde daha cok cikacak.
Tüm toplum liderleri belirli bir zeka seviyesinin üstündedirler..... (bkz: celal şengör)

Ancak hükümetin çoğu politikasında olduğu gibi bu mevzuda zeka değil kurnazlık gözükmekte. Toplum kandırılmakta, duyguları ve özellikle dini görüşleri sömürülmekte. Bu konular zekadan daha çok yalancılığı sembolize etmekte.
Zeka ve kullanim alanlarini tartisabiliriz ama bu zekayi kotu islere kullanmasi onu salak yapmaz.. sezarin hakki sezara nefret ederim oc tan ama destekcilerinin ve dusmanlarinin acikalrini iyi okuyo bunun ustune hitabet yetenegi ve vaizligin vermis oldugu yetenege ek olarak mualefetin amlligi da adamin zekasinin oldugundan daha parlak gorunmesini sagliyo
katıldığım tespitdir. erdoğan'ın zekiliğini anlayacak düzeyde muhalefette kimse yok. olsaydı eğer bol keseden atmalar ile halkın karşısına çıkıp halkı kandırmaya çalışmazlardı.

erdoğan'a oy verenlerin içinde az okumuş, toplumun alt düzeyinden insanlar olduğu kadar chp nin de seçmeni çok okuduğunu sanan entellektüeller ile dolu.

bu ülkede muhalefetlerin kendi siyasi görüşleri oy almıyor ki zaten.

erdoğan'a ne kadar ve nasıl karşı isen aldığın oy oranı da o düzeye geliyor.

yani kendini çok zeki sanıp 13 yıldır ülkeyi yöneten adama zeki değil diyen dingiller;
madem zekisiniz, ali taran diye bir adamın toplum mühendisliğine kadar düşmüşsünüz bakın aynaya ağlanacak halinize gülün.