bugün

sosyal devlet kapının önüne sadaka bırakarak olunamaz o sadakaya insanları muhtaç etmeyecek hale getirirsin, sosyal devlette eğitim sağlık gibi zorunlu hizmetler halka kaliteli eşit ve bedava sağlanır.
ekonomimiz o kadar iyi ki faiz sürekli artıyor, önüne geçemiyoruz.
o yüzden sokaklar tavuk dönerci ve çiğköfte dükkanlarıyla dolu. o yüzden öğrencilerin yol parası, yemek parası denkleştircem diye anası ağlıyor, o yüzden 70 yaşındaki adamlar garsonluk vs gibi işler yapıyor...

oturduğum yerde böşörtülü, muhtemelen akp' ye oy veren kadınlar var. kış günü ayaklarında babetle geziyolar. bir bot alacak paraları yok. kapılarına içlerinde bayat makarna, iğrenç reçeller, helvalar bulunan paketler geliyor. bu yardımları alırken ulan neden ben buna muhtacım! demiyorlar, üstüne gidip akp mitinglerinde erdoğan' ı alkışlıyorlar. beter olsunlar! diyemiyorum çünkü aynı gemide biz de onlarla beraber batıyoruz. bilmiyorum ya söylenecek çok şey var da "kime anlatıyoruz" sorusunun cevabı çok acı.
sırbistan,hollanda ve israil ekonomisini düzeltip cennete çevirmiştir.
katıldığım tespittir.

daha geçenlerde manchester merkezdeki dover kokoreççisinde bir çeyrek ekmek kokoreç için 20 pound ödeyince aklım başıma geldi.

vallahi bizim memleket cennet cennet.

ayran için ayrıyetten 5 pound daha aldı allahsız.
At yalanı....…...........................
okuyan da asgari ücretlileri nusrette yiyor sanır. neyse bu kafa da güzelmiş.
(bkz: londra esnaf lokantası)

-ben az kuru az pilav alayım.
güncel Önemli Başlıklar