bugün

o yüzden sokaklar tavuk dönerci ve çiğköfte dükkanlarıyla dolu. o yüzden öğrencilerin yol parası, yemek parası denkleştircem diye anası ağlıyor, o yüzden 70 yaşındaki adamlar garsonluk vs gibi işler yapıyor...

oturduğum yerde böşörtülü, muhtemelen akp' ye oy veren kadınlar var. kış günü ayaklarında babetle geziyolar. bir bot alacak paraları yok. kapılarına içlerinde bayat makarna, iğrenç reçeller, helvalar bulunan paketler geliyor. bu yardımları alırken ulan neden ben buna muhtacım! demiyorlar, üstüne gidip akp mitinglerinde erdoğan' ı alkışlıyorlar. beter olsunlar! diyemiyorum çünkü aynı gemide biz de onlarla beraber batıyoruz. bilmiyorum ya söylenecek çok şey var da "kime anlatıyoruz" sorusunun cevabı çok acı.
(bkz: londra esnaf lokantası)

-ben az kuru az pilav alayım.
haklı söylem.
Suriyeliler için cennete çevirdi Türkiye'yi. Savaş yok, ekmek elden su gölden. Bedava hastahane hizmetleri, aylık alışveriş kartları, sınavsız üniversite...
Suriyeliler için tam cennet.
okuyan da asgari ücretlileri nusrette yiyor sanır. neyse bu kafa da güzelmiş.
görsel
--spoiler--
kendi para birimi üzerinden ve satın alma gücü açısından dünyanın en yüksek asgari ücretlerinden birini veriyoruz.
--spoiler--

kesene bereket ağam.
sosyal devlet kapının önüne sadaka bırakarak olunamaz o sadakaya insanları muhtaç etmeyecek hale getirirsin, sosyal devlette eğitim sağlık gibi zorunlu hizmetler halka kaliteli eşit ve bedava sağlanır.
ekonomimiz o kadar iyi ki faiz sürekli artıyor, önüne geçemiyoruz.
katıldığım tespittir.

daha geçenlerde manchester merkezdeki dover kokoreççisinde bir çeyrek ekmek kokoreç için 20 pound ödeyince aklım başıma geldi.

vallahi bizim memleket cennet cennet.

ayran için ayrıyetten 5 pound daha aldı allahsız.
Eğer ülkenin ekonomik rahatlığının göstergesi restoran fiatlarıysa, doğru.
Türkiyede gerçekten sebze meyve fiatlarının ve kira ücretlerinin diğer ülkelere göre çok daha düşük olduğundan dolayı (herkes konut, kira tr de çok pahalı sanıyor ama öyle değil) yiyecek ve restoran fiyatları gerçekten ucuz diğer ülkelere göre.
Hatta birde ben üstüne koyayım, giyim kuşamda çok ucuz..
Diyeceksin ki, ev ucuz, sebze meyve ucuz, giyim koşan ucuz, daha ne istiyorsun.
Birincisi, bütün bunlar akp den öncede ucuzdu. Yani erdoğan bi bok düzeltmedi.
ikincisi, herşey ucuz ama insanlarda o ucuz şeyi alacak kadar bile gelir Yok.
Üçüncüsü, vergilerle, et fiatlarıyla ve en önemlisi petrole bağlı ürün fiatlarıyla o aradaki farkı kapıyorlar.
Ve en sonuncusuda insanların hayat güvenceleri. Sen bir ingilizin ölümüne kadar olan dönemle bir türkü kıyaslasana....
Sonuç olarak akp zamanında ne daha iyi yaşanır oldu, nede daha kötü.. iyi saydığın şeylerin çoğu zaten zamanla teknolojinin falan ilerlemesiyle oluşan doğal iyileşme.
O yüzden akp ile birşeyin iyileştiğini söylemek komiklikten öteye gitmez.
Gelir adaletsizliğin olduğu cennettir. 4 adet Huri mi, elmastan köşkü mü, altından şerbet akan ırmağımı kim aldıysa geri versin.
sırbistan,hollanda ve israil ekonomisini düzeltip cennete çevirmiştir.
At yalanı....…...........................
asgari ücret nedir? kölelerin zorunlu ihtiyaçlarını giderebilmelerine imkan sağlayacak kadar olan maaş tutarıdır.
bahsedilen ülke iran ise doğru önermedir. kara para aklama sureti ile iran ekonomisini can verip cennete çevirmiştir.
Aynen aynen. Devam.