bugün

Hiçbir şey olmayacak gene 5 sene sonra başka bir seçim konuşulacak. Halk istediyse boyun kıldan incedir. Arkadaş o değilde Erdoğan iktidara geldiğinde 6 yaşındaydım şimdi 28 im. Vay be.
" bizden önce tuvalet kağıdı yoktu, herkes papiruslarla siiliniyordu " diyebilirler.
Hayatımızdan bir 5 yıl daha çalınacak.

Umarım halk vermesi gereken tepkiyi gösterir. bari kalan hayatımızı huzurlu, kargaşasız ve korku dolu olmadan geçirebiliriz.
7 parti bir aday çıkartamıyorsa bunun suçlusu erdoğan değil. Beceriksiz ve kendine güveni olmayan yöneticiler.
Kendine güvenin yoksa o koltukta işin ne? Bırak başkası gelsin.
Onlar Altın klozete sıçacaklar, bize de şükür edin diyecekler.
Erdoğan seçilirse kurumsal yapıyı ve hukukun bağımsızlığını çökerten, ekonomiyi derin bir krize sokan bu otoriter başkanlık sistemi devam eder. Beyin göçü ve sermaye çıkışı artarak devam eder.Mesela 26000 yazılım uzmanı ve 13000 uzman doktor göçü oldu ki, bu rakamlar katlanarak devam eder. Sığınmacılar Batı'yı da karşısına almamak için beslenmeye devam eder. Sermaye bulamayacağı için vergiler ve dolar artarak devam eder. iktidarı sürdürebilmek için dini söylemler devam eder, gençler de ateizm ve deizm güçlenerek devam eder. Ülke ekonomisi 21.sıradan daha gerilere gider. Eğitim alanındaki sıkıntılar devam eder, üniversiteler daha da zayıflar. Pek çok problem katlanarak devam eder.
Şuanda herzaman kinden daha fazla ihtiyacımız vardır kendisine, ortada büyük bir yıkım var bunuda çözebilecek tek siyasi irade sahibi olan bütün dediği herşeyi gerçekten başarmış realist adamdır, siyasi söylemleri ve ideojileri bir kenera bırakırsak, mutlaka seçimleri kazanması gereken, yılların verdiği tecrübe ile türkiye'yi yeniden inşaa edecek kurtaracak iradeye sahip adamdır, şuanda siyaset üstü bir durum'dadır, desteklenmelidir, Umarım seçimleri kazanır, Allah Recep Tayyip Erdoğa'nı başımızdan eksik etmesin.
Recebiye imparatorluğu.
Daha da bir şahlanırız.

Ehi ehi...
Galaksi fetihlerimiz başlar.
CHP'li teyzeler komple gider.

görsel
Elbette Afganistan olmayız, toplumsal kodlarımız müsade etmez, öyle veya böyle aralardaki kesintilere rağmen 2. Mahmud’tan bu yana 200 yıllık bir modernizm geçmişimiz var ama Pakistan olabiliriz.

Bu seçim çok önemli. Kk’na müthiş kızgınım. Bu seçim kaybedilirse en büyük suç o ve avanesindedir.
ithal ürün kuyruğu.

(bkz: Venezuela)
Ülkeyi boka çevirdi. Bir dönemi daha kaldıramaz. Yazmaya ne kalem yeter ne de sabır.
uganda'dan farkımız kalmaz.
ikinci tura kadar olan süreçte yaşanacaklar iktidarın akıbetini belirleyecek benim ana muhalefetten hiç mi hiç umudum yok çok ekstra bir şey olmadığı sürece ince de alıp götüremez hatta ilk turda üçüncü olur muhtemelen velhasıl yine rte nin kazandığı bizlerin kaybettiği bir seçim olacak.
Bu chp ile olacaklardan çok da farklı değil.
Bence o kısmı artık geçelim. Geldiğinde ne olacak tartışmasını daha değerli buluyorum.
bir daha sandık yüzü falan görmezsiniz olur biter !..
şeriat ve muhafazakarlığa ilişkin bazı düzenlemeler mevzuata girer. doğrudan islam devleti hüviyetine geçilmez ancak pratikte bu şekilde olması sağlanır. bazı ürünlerin türkiye'ye ihracı durur, çok zenginler dışında kimse erişemez örneğin iPhone telefonlar veya sony playstationlar.
Devlet memurları artık ek iş yapmaya mecbur kalır, 657'deki ek iş ve ticaret yasağı kaldırılır. Mesai sonrası tezgahtar olan öğretmenlere sık rastlanır.
Ekonomik kriz insanların eğitim, barınma ve beslenme haklarına el koyacağından dolayı yoksul ilçelerde devlet düzeni kısmi olarak zafiyete uğrayabilir. Kahramanmaraş depreminin ilk günlerinde olduğu gibi kaosun hakim olduğu bazı ilçeler olur, bu yerlerdeki kaos yıllar sürebilir.

dolar kaç lira olur derseniz hükumetin performansına kalmış. Sabit kur rejimine geçilirse kamu kurumları için dahi ithalat imkansıza yakın seviyede zorlaşır. serbest kur rejimi sürerse 2028'de en iyi tahminle 1 dolar 200 TL diyorum.
Sizi yargılayacağız diyenler kına yakacaklar aksoda içecekler başka ne olacak
Sahi ya tırnak makasımda tertemiz duruyordu kim yargılyacaktı beni hevesi gitmesin gelsin yargılasın .
mel mel bakanların melül melül bakmayaca başlayacağı anlar.
Rejim ile birlikte Ülkenin adı da değişir.
görsel
bu günleri ararız.