bugün

yiğit bulutun sözdür.

http://www.ensonhaber.com...iktidarda-2013-03-11.html

bu kadar da yalakalık olmaz ya.
akıllara yiğit bulut'un değişim sürecini getirmektedir.
görsel
bir dahaki seçimde milletvekili olmak isteyen kişi beyenatıdır. hatta biraz daha bir şeyler söyleyip bakanlıkta olur gözü bence ilerleyen zamanlarda.
yalakalığın vücut bulmuş hali. bir kaç yıl içinde kendisini bakan olarak göreceğimizden eminim.
rte'nin deyimiyle atanıda al git.
böyle bir adamın adı yiğit amk! o daha enterasan.
fizyolojik olarak da mümkün değildir. üstadım dese belki kurtarabilirdi durumu ama artık ne söylese çeviremez. tebrikler kindar ve dindar sayın bulut.
rte'yi kızdıracak beyandır. sadece aralarında 18 yaş vardır, insan en azından abi der, ata nedir yahu? dalkavukluğunda adabı var.
rte tarafından esefle karşılanacak, partinin kapısından içeri girişi yasaklanacak kişi beyanatıdır.
insanın kendi kendini tatmin etmesinin bir sürü yolu varken yalakalığı seçmiş, aşırı jöleden beyni basınç altında havasız kalan seçkin şahsın pekte talihli sayılamayacak açıklaması.
söyleyeni yiğit bulut olan cümle. atatürk düşmanı arkadaşlara tavsiyem, bu tarz adamlara kendilerini fazla kaptırıp da orada burada atatürke hakaret etmemeleridir. aslında genel olarak hiç kimseye hakaret etmemek lazım ama bunu şunun için söylüyorum: "nasıl olsa kimsenin bir şey yapabileceği yok" diye aldanmayın.

yiğit bulut bir dönem kemalistti. bir ara liberallere göz kırptı. şimdi akpnin kalemşörü oldu. yarın ne olacağını allah bilir. geçmişte şunları yazmış: http://www.radikal.com.tr.../2014&sonuc_sayfasi=0 bir adam gelecekte tekrar saf değiştirir mi? bekleyip göreceğiz.

ama bakıyorum, yeni türkiye söylemleri arttıkça akpnin menfaatçi tayfası da, kadir mısıroğlu gibi çekirdekten zırcahil elemanları da orada burada atatürke yönelik saldırılarını artırdılar. bu bir tesadüf değil. çünkü akp yönetimi (ki ona artık rahatlıkla tek parti rejimine gönderme yaparak "akp rejimi" diyebiliriz) kemalist vesayeti yıktıkları gibi şimdi bir de yeni bir vesayet rejimi getirmeye çalışıyorlar. bunu da "yeni türkiye" söylemleriyle ifade ediyorlar. nasıl ki "komşularla sıfır sorun" politikasında çakılmışlarsa, nasıl ki "çözüm süreci" pkknın elinde bir oyuncağa dönmüşse, nasıl ki "büyük ortadoğu projesi" geri tepmişse aynı şekilde "yeni türkiye" de yakın bir gelecekte iflas edecek. ama seneye, ama 5 sene sonra; bu ülkenin geleceğinde büyük bir ekonomik kriz bizi bekliyor. ardından bugün yalakalıkta sınır tanımayanlar dahil herkes tüm bu yolsuzluk dosyalarını, yapılan hukuksuzlukları yeniden tartışmaya başlayacak. "ak-saray" tıpkı osmanlının zor zamanında yaptırılan dolmabahçe sarayı gibi halkın gözünde yöneticilerin müsrifliğinin bir sembolü olarak anılacak. ve o zaman bugün yapılan hukuksuzluklardan hesap sorulacak.

sorulacak da, en tepedekilerden mi sorulacak? bu ülke tarihinin en büyük canavarı olan abdullah öcalana ne yapılmış ki tayyip erdoğana, yiğit bulut gibilerine ne yapılsın? onlar yine bir şekilde paçayı kurtarırlar. en olmadı, cezalarını paşalar gibi çekerler. ama asıl olan, sizin bizim gibi alt tabaka, ankarada dayısı olmayan imtiyazsız kesime olacak, benden söylemesi.

halen atatürkü koruma kanununun olduğunu unutmayın. sosyal medyada yazdığınız şeylerin her an birilerinin radarına girebileceğini, ileride başınıza iş çıkarabileceğini unutmayın derim ben. kendi iyiliğiniz için.

kendi fikrime gelince, benim tapılacak bir puta ihtiyacım yok. ama ülkenin geldiği duruma baktıkça, atatürke olan saygım daha da pekişiyor. kendisini atatürkçülerin gördüğü gibi eleştirilemez bir süper kahraman gibi görmektense, ölüm yıl dönümü olan şu günde, saygıdeğer bir asker, saygıdeğer ve ileri görüşlü bir siyasetçi ve her şeyden öte cumhuriyetin kurucusu olarak saygıyla anıyorum.
O kefenini giydiyse ben de giyerim' demek yandaşlıksa yandaşım. Benim bir parti derdim yok. Ben bir liderin peşinden gidiyorum. Kim kovarsa kovsun IMF'yi kovan kişi benim 'Atam'dır. Yerleşik düzenin boynunu sıkan adam benim 'Atam'dır.
(bkz: atana tekme atam)
"atam tutam ben seni itine götüne sokam seni" diye cevaplanacak önermedir.
(bkz: atanı da al git)
Tek bir ATAm var o da Erdoğan diyerek katıldığım beyandır. Halini tavrını karizmasını görüpte etkilenmeyecek adam tanımıyorum. Hdp'lisinden pkk'lısına bir kere kanlı canlı görseler atamı, bir kere baksa atam o kalleşlere hainliği bırakır vatansever olurlar.
Yerinden edildiği an tekrar duymak isteğim jöleli kişimsi cümlesi.
hemen bir nörolog bulmak gerekiyor bu sözlüğe, bakıma çekilmesi gereken arkadaşlar var... belki de bir cerrah daha iyi olur, beyin cerrahı şart.