bugün

dün bi arkadaş yazmış bende ona katılıyorum. niye uğraşıyoruz o unvan bu unvan verilsin diye. doğrudan allah ünvanı verelim milletçe bi rahatlayalım amk.
akabinde benzerleri ordular generali ve jüpiter imparatoru gibi ünvanlar için de verilebilecek olan bir dilekçe.
bence de verilsin , doğu cephesinde savaştı trablusgarp ta savaştı çanakkale ve garp cephesinde savaştı hepsinde kazandı , ha attan düştü olur o kadar , bir de aypon dan canlı yayına bağlanıp beslediği hain köpeklere karşı milleti sokağa döküp tv den izledi , hatta sadrazam binali de bolu da tünele girip ordan savaşı yönetti , bir de son dönemde gizlenmek için giyilen kamuflajı giyip afrin komutanı oldu.
Dilekçe ile meraşal olunuyor ise ben de en azından albay olmam lazım. Şüphesiz balikesirli cahillere şaşar.
bu ne la elemanlar resmen çakma atatürk yapmaya çalışmış mareşahahahahahaaha.
ne mareşali lan. galaksi imparatoru diyeceksiniz.

görsel
verilememesi aslında ayıp olacak durumdur. kesinlikle desteklediğim ve verilmesi gerektiğini düşündüğüm bu unvan konusunda büyüklerimiz elbette daha doğrusunu bilecektir. ancak şanlı tarihimiz irdelendiğinde bazı unvanların verilerek değilde kazanılarak alındığı yolunda önemsiz detayları içermekte olduğu görülür.
gerçekte olması gereken geç kalmış hamledir. evet...
teknik olarak bu ünvanı alabilmesi için, kendi ülkesinde bile 1000 koruma ile gezen sayın cumhurbaşkanımızın, cepheye gidip 2 savaş kazanması gerekiyor. bunun için dilekçeye değil sanırım cesarete ihtiyacı olacaktır.
Ljgkbgklbfsulmgljh

Söyleyeceklerim bu kadar.
otelde gazi ünvanı verilir, afrika turunda da mareşal.

15 temmuz şehitleri mareşal gazi başkomutan cumhurbaşkanı rte olsun.
herkesin başkomutanı kendine ne de olsa.

orijinali için:
(bkz: mareşal gazi mustafa kemal atatürk)

biz paşa da diyoruz ama sizi bozar mı?
Komutan denen kişi ordusunun başında cephede olur

bu adam sanki yarın seçim varmış gibi meydan meydan

dolaşıp miting yapıyor. arada eliyle pat pat şehit tabutuna

vurup '' şehitlikde ne ğaddar gözel şeyimiş caaanım'' diyor

oysa çocukları ve torunları yurt dışında bunun.

olsun, olmasın demiyoruz ama brazzers mareşali olsun.

ıbrıhçısı da mısır koçanı olsun.

http://www.diken.com.tr/w...uploads/2016/02/leman.jpg
Daha ne kadar soytarılaşabilirizi resmi belge haline getirmişler. Tebrikler.
benim götüm yerdi ben yapardım..
o halde benimde mareşal olmam lazım..
tam olarak neremizle gülüyorduk ?
işe girmek için yapılan hareketlerdir. Bende böyle yapayım bari.
allah yapın da herkes rahatlasın ya.
ak parti döneminde olmuştur. dur bakalım daha neler göreceğiz...
utanç verici haber.

Fatih in, yavuz un, sultan süleyman ın, mustafa kemal in, fevzi çakmak ın kemikleri sızlıyor şu an.
görsel

ç
yetmez.

(bkz: lord protector) yapılması lazım.
premium üyelik mi lan bu?
afrin harekatı ile meclis'e çeşitli dilekçeler gönderen vatandaşların dilekçeleri arasında yer alan bir istek.
görsel

--spoiler--
istanbul’dan komisyona dilekçe yazan 4 vatandaş ise “Yeni istiklal harbini savunmadan taaruza dönüştüren Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Mareşal’ unvanı verilmesini talep ediyoruz” isteğiyle başvuruda bulundu.
Başvuruda Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Yasası’nın 29’uncu maddesinin ikinci fıkrası anımsatıldı. Fıkrada, “Mareşal ve Büyükamirallik rütbeleri savaşta olağanüstü yararlıkları görülen hayattaki veya ölmüş orgeneral veya oramirallere kanunla verilir” ifadesi yer alıyor.
Fethiye’den yazan V.G. ise “Cumhurbaşkanı için özel Başkomutanlık üniforması hazırlanması” talebi ile komisyona başvurdu.
--spoiler--

şüphesiz ki şeyh uçmaz, mürit uçurur diye boşuna dememişler.

http://www.yurtgazetesi.c...aresal-unvani-h77941.html