bugün

--spoiler--
hakan fidan gibi görünüyor. erdogan kendisinden sonrasi için birini mutlaka düşünmüştür. erdoğan olmasa akp eksilir fakat chp zihniyeti bu kafayla yine iktidar olamaz. başka güvenilebilecek biri çıkarsa halk ona gider. insanlar ölümludur, unutulmayacak vazgecilmeyecek ya da yeri dolmayacak insan yoktur. türkiye de sağ her zaman iktidarda olur , solun iktidar olması için güven kazanması şart o da zor.
2
382
20.11.2023 21:38
giden gider

--spoiler--

*** evet yeni Tayyip yolda inşallah son ısınmaları nı yapıyor gibi en geç 2024 ün ikinci yarısı ve bu Hakan Fidan değil daha az tanınan birisi ve hepsine kök söktürecek ,nşallah Nersesin tayyiiip diye anıracakalr inşallah bu laikus ve çakma müslüman münafık SP liler ...
atatürk yerine kimi bırakmıştı? ismet inönüyü. yani vasat kalem müdürü
erbakan kime bıraktı? recai kutan vasat bir başka kalem müdürü
demirel kime bıraktı? levent kırcanın küçük hüsamettin tiplemesiyle dalga geçtiği hüsamettin cindoruk.
denis baikal kime bıraktı vasatlığıyla meşhur guguk kuşu
erdoğanın yerine başbakanlığı verdiği isimler kimler? binali yıldırım, ahmet davutoğlu

Özet: Bizim siyasetçilerin hiçbiri yerine güçlü bir adamı koymaz bunların hepsinin sağ kolu kendi koltuklarını tehdit edemeyecek yalaka kuklaları oldu hep.

Erdoğan yerine birini bırakmayı düşünüyorsa o kişi ya binali yıldırımdır yada murat kurum.
Nasıl kamuran inan, özalın yerine geçmediyse fidanında şansı olduğunu sanmıyorum.

Hatta koltuğunu tehdit etmesin diye istanbulda murat kurum gibi dandik bir aday gösterip ibbyi ekreme bırakacak. Kimileri ibbyi hakan fidanı aday gösterebileceği spekülasyonu yapıyor bu durumda hakan akpyi ele geçirip erdoğanı istifaya zorlayabilecek güce sahip olur o yüzden böyle birini öyle bir pozisyona getirmez.
erdoğanın yerine güçlü bir karakter bırakacağını sanmıyorum.
Hakan Fidan gibi görünüyor. Erdogan kendisinden sonrasi için birini mutlaka düşünmüştür. Erdoğan olmasa akp eksilir fakat CHP zihniyeti bu kafayla yine iktidar olamaz. Başka güvenilebilecek biri çıkarsa halk ona gider. insanlar ölümludur, unutulmayacak vazgecilmeyecek ya da yeri dolmayacak insan yoktur. Türkiye de sağ her zaman iktidarda olur , solun iktidar olması için güven kazanması şart o da zor.
Erdoğan bırakırsa akp efsanesi sona erer, örnek için, anap ve Özal yeterlidir. Özal gitti ortakliklar bitti, anap siyasi partiler coplugundeki yerini aldı.
erduvanın ölümüyle akepe devri biter. insanlar erduvan için akepeye oy veriyorlar zaten. erduvandan sonra bir akapeli yönetemez artık ülkeyi.
Ben ajdar diye düşünüyorum. Erduvanın boşluğunu Bi tek o kapatabilir.
Selçuk Bayraktar veyahut Hakan Fidan'dan Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider kültü yaratabilirler mi ona bağlıdır. Çünkü Halkın adamı Recep Tayyip Erdoğan figürünü yaratan Erol Olçok idi o da öldüğünden beri reklam çalışmaları yerlerde.

Sadece AKP değil Cumhur ittifakını da bir arada tutan Erdoğan lider kültüdür. Erdoğan sonrası Ülkücüleri, Milli Görüşcüleri, Kürt islam sentezcileri, Alperenleri, Avrasyacıları kim bir arada tutacak? Veyahut AKP içindeki onlarca farklı kesimi kim bir arada tutabilecek merak konusu.
ülke güllük gülistanlık olacak. akp başa geçemeycek zaten akp diye bir parti yok. erdoğan yoksa akp hiç yok. bambaşka bir parti kurulacak ve aklı başında düzgün birisi başa geçecek. türk halkı ne kadar erken uyanırsa bu yola gireceğiz.
oncesini pek bilmedigimizden cok buyuk bir bosluga dusecegiz.
kanuni olunce ne oldugunu sasiran osmanli tebaasina doneriz.
Yine akp zihniyetinde birisinin başa geçeceği kesin,ama kim başa geçecek bilmiyorum.

20 yılda oluşturulan düzen sonucu muhafazakâr sağ bu ülkede kemikleşmiş bir şekilde yapılandı,bundan sonra sol ya da tarafsız takılan özgürlükçü kesimin istediği yönetimin başa gelmesi çok zor,30-40 yıl sonra belki...
(bkz: hakan fidan) 1 sçenek
(bkz: selçuk bayraktar) 2 seçenek.

selçuk sinyal verdi önceden geek duyulursa aday olurum dedi zaten. sol zihniyet bu ülkede cb asla çıkaramaz net..
Erdoğan performansı verebilecek birini bulamazsınız.

2019 yılında @50+1 şartı değişmeyecek bir daha açmamak için kapatıyoruz” demiş olan kendisi değilmiş gibi, şimdi “değişelim” diyor.
Koskoca devlet yapboz tahtası gibi.

Bir de bu kadar iddialı konuşup sonra başkası söylemiş gibi nasıl tam tersini söyleyebiliyor bir türlü alışamadım.

Böyle bir şeye de alışmayayım zaten!
hakan fidan deseniz; zannetmiyorum kendini öğlen ortalığa atsın.
selcuk bayraktar deseniz; siyaset gibi bir şeyle ugrasacagini sanmıyorum.

sizce kim geçer başa?