1. ?.
  niye sadece kendi işinizle ilgilenmiyorsunuz?
  bilim adına üniversitelerimzde neler yapılıyor? gibi sorular sorulabilir. siyasi tavrı kadar bu sorularla ilgilendiğini sanmadığım kişi.
  4 -5 ... silte
 2. ?.
  ne ayaksın birader sorusunun sorulması yeterlidir.
  6 -4 ... soytari
 3. ?.
  tezic'in de asagidaki gibi yanitlamasi olasi sorulardir:

  - siz once bilime gerekli butceyi ayirin, gelismis ulkeler seviyesine cikarin, ilk ve orta egitimi adam edin, bize iyi yetismis ogrenciler gonderin, mezunlarimiza is imkani, umit yaratin; biz de ilk 500'e universite sokariz. sahi en basarili 500 lisede sizin yonettiginiz lisleerden var mi? ilk ve ortaogretim ne durumda?

  - bilimde intihalden bahsetmisken, 5 yil basbakanlik mustesarliginda oturttugunuz ve simdi milletvekili yaptiginiz kisi intihalden dolayi ceza almis birisi. sizi o kisiyi orada tutup sonra da odullendiriseniz, biz ne yapalim. neden omer dincer'i gorevden almadiniz?

  - turban'la ilgili son 5 yilda siz ne yaptiniz? once turbanlilara eylem yaptirdiniz, sonra iktidara gelip sip diye kestirdiniz. peki bes yillik iktidarinizda ne cozdunuz bu konuda?

  - bizi kadrolasmayla sucluyorsunuz ama siz bizden daha asagi misiniz?

  - universitede emekli bir generalin kitabinin okutulmasi suc mu? ataturk de emekli bir general degil mi?

  -...

  (bkz: sen anladin)
  13 -7 ... isla morada
 4. ?.
  pardon sizin göreviniz tam olarak nedir? muhalefet misiniz yoksa yök başkanı mı?
  3 -4 ... umutluyum hala
 5. ?.
  1-) neden üniversiteler ticarethane gibi çalışıyor?

  2-) neden harç adı altında haraç toplanıyor? bu paralar nereye gidiyor?

  3-) neden bilimsel düşünemeyen, kendine güvensiz, toplumun sorunlarına karşı duyarsız, sorgulama ve araştırma alışkanlığı olmayan, yaratıcılıktan ve üretkenlikten yoksun, milliyetçi ve şoven duygularla körelmiş, emperyalist sisteme kölelik yapmaya hazır, yozlaşmış, kendine ve topluma yabancılaşmış bireyler yaratmaya çalışıyorsunuz? ****
  9 -3 ... hasta la victoria siempre
 6. ?.
  -yök'ün demokratikleştirilemeyeceğinin, katılımcı bir yapı kazandırılamayacağının farkında değil misiniz?

  -sorun sizde mi sizi yönetenlerde mi?
  3 -1 ... ally mcbeal
 7. ?.
  yök ile chp arasındaki 3 fark nedir?
  3 -5 ... historiadeunamor
 8. ?.
  "erdogan hocam niye ihsan dogramaci gibi gericilige goz yumup solculari ezmiyorsunuz? o ne guzel yapiyordu o isi. bak adama gecenlerde seref madalyasi verdik. onun gibi olsaniz ne olur?"
  4 -4 ... isla morada
 9. 0.
  gözlüğünü nerden aldın?
  5 ... maksat muhabbet
 10. 1.
  bunlar işlerine gelmeyince arkalarına medyayı alır bu şekilde saldırırlar. atatürk'ü anayasa'dan silmeye yaptıkları taslakta başaranların asıl amacı kalplerden bu sevgiyi silebilmek. anayasa'nın 2. maddesi değişmeden türbanı istedikleri serbestlik sağlayamayacaklarını bilenler türbanı yumuşatarak sunmanın yolunun üniversiteler olduğunu biliyorlar. yök başkanı seçimi onlar için şimdiki en büyük hedef, zaptedilmesi gereken çok büyük bir kale. bence bu ülke malezya olur mu? olmaz mı? tartışmasından daha önce tartışılması gereken hükümetin büyük bir kesiminin laiklik sevdalısı bu halka nasıl inandırıcı olduğu, onları nasıl ikna ettiği, gerçi ikna etmek lafı ağır olur zira arkalarındaki en büyük güç olan basın iktidarın projeleri şekillendikçe biz ne yaptık kıvranmalarına girdiğini görmekteyiz.
  3 -3 ... bohemian rhapsody