bugün

her zamanki gibi habire birseyler soylemesi, atar ustune atar yapmasi, boyundan buyuk konusmasidir.
Amerikaya karsi durusunu kendisini sevmesem bile taktir ediyorum ve arkasinda duruyorum. ama ne gerek var olsemde vermem papazi gibi, amerikan mali kullanmayacagiz, dolardan vazgececegiz gibi ve benzeri laflari habire soylemesine ?
Devletin, hele hele devletin basinin bir agirligi olmasi lazim. Mahalle kavgasi degil ki bu ben senin anani avradini.... gibi konusmalar olsun.
Bak mesela putine. Amerika rusyaya bize yaptiginin yuz katini yapti. 100 den fazla kisinin amerikaya girisi yasak, rusyaya yaptirim ustune yaptirim yapiyor.
Putin acipta agzini tek kelime ediyor mu ?
Gayet sogukkanli sekilde davraniyor, karsi hamlelerini yapiyor. Iste bu yuzden dunya arenasinda putin bu kadar saygi gorurken erdoganla dalga geciliyor.
Yarin allah gostermesin, baskiya dayanamayip o papazi vermek zorunda kalirsan demiyeceklermi, e kodar laf soyledin diye ?
Kendi secmenine istediklerimizi aldik, dize getirdik falan diye gazi verirsin, kahraman ilan edilirsin ama yurt disinda yemiyorlar bu numaralari. Yabanci ulkelerin forumlarini acip bir okuyun, nasil kafa yapiyorlar.
Ne gerek var bunlara?
Ne olur biraZ SUS.... hEM KENDINI, HEMDE BIZI REZIL ETME...
Istir kisinin aynasi, lafa bakilmaz. Sen sadece icraatlarinla goster kendini, bizde duralim arkanda.
ziya paşa'dan:

Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde