1. 1.
    Öncelikle laik seküler taraftan kat be kat tepki alır. Oy kalesi olan iç Anadolu kendisine baya baya kırılır. Doğu bölgesi memnun olmaz diyemeyiz pek tabii.
    ... awestada oturan adam
  2. 2.
    ara sokaklarda dönen s*kişlerin önü kesilmiş olur. izmir yüzünden sürekli sallanan (deprem) ülkemiz derin bir nefes alır.
    6 -19 ... realist yaklasimci yazar
  3. 3.
    piyasaya yine el altından, devletin göz yumduğu ölçüde karaborsa alkol pompalanır; reyis de cukkasını alır. olacak olan o.
    5 -2 ... sanzelize
  4. 4.
    vergi geliri olmayınca imamlar aç kalır. diyanet batar
    10 -2 ... ekonovich
  5. 5.
    Avantayı devlet yerine mafya alır. Ayrıca daha ucuza rakı, bira ve şarap içeriz.

Edit : unutmuşum ekliyeyim. ülkenin yarısı da kör olur.
    6 -1 ... gokdelende kapici
  6. 6.
    Oy oranı çok düşer

Benim tanıdığım arkadaşlarım denk mi geldi bilmiyorum ama çevreden gördüğüm kadarıyla muhafazakar arkadaşlarımdan alkol içmeyenini görmedim ben.

Haliyle yasaklarsa pek oy çıkaramaz.
    ... keyf kahyasi
  7. 7.
    imamlar maaş alamazlar turizm biter mardiven altı içki patlar uyuşturucu patlar.
    1 -1 ... karton toplayan cocuk
  8. 8.
    diktatör erdoğan, faşist erdoğan, meydanlarda alkol şişeli eylem, korumalardan dayak, fox ana haberde canlı yayında alkol, gözaltılar, kapanış.
    ... masklavi
  9. 9.
    bunu zamanında abd de yapmışlar.

ortaya "alkol mafyaları" çıkmış. illegal yapılar alkol işinden voleyi vurmuş. devlet hem para kaybetmiş hem de suç organizasyonları fazlasıyla güçlenmiş.

ayrıca alkol şu anda önemli vergi ayaklarından birisi. adamlar aldığımız havaya bile neredeyse vergi koyacaklar. alkolü mü yasaklayacaklarmış?
    ... uzakyolun yolcusu
  10. 10.
    bu milletin yasak olan şeyin

peşine daha da çok düşeceğini bilemiyor olamaz

ayrıca tüm alkol rantı yeraltına geçer.

onun yerine hırsızlığı yasaklasın.
    3 ... timur cengiz hulagu