1. 1.
  tartışılmaz bir gerçek.

  yeni yurt dışı gezisinden döndüm, bilen bilir cimri değilimdir ancak londrada esnaf lokantasına girip iki kişi çorba kıymalı patates yiyerek 400-500 TL hesap ödemek doğrusu zoruma gitti.

  burada o parayla 5 yıldızlı otellerde iki kişi hafta sonu full herşey dahil paketler var. git ye iç yüz seviş geri dön.

  sanma ki ingiliz memnun, beyaz yakalılar öğle yemekleri için marketlerden sandviç alıyor. hani erdoğan öncesi fakir türkiyede bakkala gidip ekmek arası kaşar salam yaptırırlardı ya ameleler, aynen öyle, aynen öyle.

  bu ülke erdoğanın bereketli elleriyle bereketlenmiş...

  erdoğanın da ülkenin de kıymetini bilin.

  kılıçdar başta olsa nusret yerine simitçi hıdır ustaya gider karper simit yerdin eyy ahmak cehapeli ya sen hayırdır.
  4 -42 ... ibni maymun
 2. 2.
  (bkz: londra esnaf lokantası)

  -ben az kuru az pilav alayım.
  10 -1 ... mofbe
 3. 3.
  okuyan da asgari ücretlileri nusrette yiyor sanır. neyse bu kafa da güzelmiş.
  8 ... lipsos
 4. 4.
  At yalanı....…...........................
  ... monsterman34
 5. 5.
  katıldığım tespittir.

  daha geçenlerde manchester merkezdeki dover kokoreççisinde bir çeyrek ekmek kokoreç için 20 pound ödeyince aklım başıma geldi.

  vallahi bizim memleket cennet cennet.

  ayran için ayrıyetten 5 pound daha aldı allahsız.
  3 ... ecinni
 6. 6.
  sırbistan,hollanda ve israil ekonomisini düzeltip cennete çevirmiştir.
  1 ... exlamabin
 7. 7.
  o yüzden sokaklar tavuk dönerci ve çiğköfte dükkanlarıyla dolu. o yüzden öğrencilerin yol parası, yemek parası denkleştircem diye anası ağlıyor, o yüzden 70 yaşındaki adamlar garsonluk vs gibi işler yapıyor...

  oturduğum yerde böşörtülü, muhtemelen akp' ye oy veren kadınlar var. kış günü ayaklarında babetle geziyolar. bir bot alacak paraları yok. kapılarına içlerinde bayat makarna, iğrenç reçeller, helvalar bulunan paketler geliyor. bu yardımları alırken ulan neden ben buna muhtacım! demiyorlar, üstüne gidip akp mitinglerinde erdoğan' ı alkışlıyorlar. beter olsunlar! diyemiyorum çünkü aynı gemide biz de onlarla beraber batıyoruz. bilmiyorum ya söylenecek çok şey var da "kime anlatıyoruz" sorusunun cevabı çok acı.
  14 -2 ... nadia nadia
 8. 8.
  --spoiler--
  kapılarına içlerinde bayat makarna, iğrenç reçeller, helvalar bulunan paketler geliyor. bu yardımları alırken ulan neden ben buna muhtacım! demiyorlar
  --spoiler--

  sosyal politikalar ve fakirlere devlet yardımı ne zamandan beri eleştirilir oldu? vahşi kapitalist amerika gibi karton kutularda yaşamıyor bizim fakirlerimiz zira cehapenin kuramadığı sosyal devleti akp iktidarı kurdu.
  1 -2 ... ibni maymun
 9. 9.
  sosyal devlet kapının önüne sadaka bırakarak olunamaz o sadakaya insanları muhtaç etmeyecek hale getirirsin, sosyal devlette eğitim sağlık gibi zorunlu hizmetler halka kaliteli eşit ve bedava sağlanır.
  ekonomimiz o kadar iyi ki faiz sürekli artıyor, önüne geçemiyoruz.
  4 -1 ... faso aga
 10. 10.
  iyide biz niye bu cennet'te değiliz.
  ... idrak yollari enfeksiyonu