1. 1.
    edit: okuyan, araştıran biri olarak çok yanlış yapmışım bu yazıyı paylaşarak. lümpen, asalak, üretmeyen bir nesil geliyor. aklı sexten başka bir şey düşünemeyen birine ne verebilirsin, ne katabilirsin ki! ülke için bir şeyler yapmaya çalışan bir azınlık var o azınlık da olmasa vay halimize...

Öncelikle yıllardır parti bazında apolitik bir görüşe sahibim, kim akl-ı selim, ülke için, kendi çıkarını gözetmeksizin liyakat sistemine uyarak, hak yemeden bir şeyler yapma derdindeyse ona destek vermeyi düşündüm. Gerçi pek öyle bir siyasetçi göremedim orası ayrı bir tartışma konusu. Bu yazıyı elimden geldiğince bizi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, yumuşak bir kalemle ele alıyorum.

Başlığa aldanıp beni Erdoğan, şu bu düşmanı olarak görmeyin. Bir genç olarak devleti, kanser haline getiren partinin başkanı olduğu için kaybetmesini istiyorum. Ekonomi, Tarım, Eğitim, Politika, Teknoloji, vs. ülkedeki sorunları genele bağlamayacağım. Gelin azıcık detaya inelim: Ülkede yaşanan haksızlıklar, fetö muhabbeti, atanamama sorunu, çocuk istismarı, din-kitap altında sömürü, torpil, eğitim sorunu, yıllardır bitirilemeyen (bitirilmek istenmeyen) terör sorunu, binlerce şehidimiz, işsizlik, gittikçe artan beyin göçü, insana hiçbir şey katmayan tv programları, doğruyu söyleyeni kafasına göre sansürleme, milletvekili çocuklarının askere gönderilmemesi, mazlumun-zayıf olanın hor görülmesi, erkek egemen topluma hizmet edilmesi, sınav sorularının/mülakatların belli bir kesime göre yapılması, teknoloji bazında çağın gerisinde kalma, çiftçiye yeteri destek verilmemesi, hızla değer kaybeden Türk Lirası, trafik magandaları, elini kolunu sallayanın silahlanması... Milyonlarca sorunlardan sadece birkaçı bunlar. Mesele aslında Erdoğan veya Ak Parti değil. insanımız değişmezse Erdoğan gider Abdullah(!) gelir. Abdullah gider, Kemal gelir. Biz vicdanımızı ve aklımızı değiştirmediğimiz sürece bu böyle devam eder. Herkes elini taşın altına koysa siyasete, seçime bile gerek kalmaz. Doğrudan hak eden o koltuğa oturur. Çalışmıyoruz, üretmiyoruz, torpili bi' bok sanıp liyakat sistemini çiğniyoruz. ''Komşu Ayşe'nin oğlu/kızı subay, savcı olacağına benim oğlum/kızım olsun.'' diyoruz.
    Hep devleti suçluyoruz demi? Devleti suçlamak her zaman kolay iş. Neden Fetö muhabbetinde kendimize iğneyi batırmıyoruz. Tamam devlet görevini yapmadı, onlara bu koltukları, işleri devlet verdi. Ee be akıllı sen bunun farkında değil miydin? Farkındaydın ama ne yaptın. Başkası o işe sahip olacağına ben olayım dedim. Fetönün ne bok olduğunu bilmiyor muyduk? Sınav sorularını almaya çalışan sen değil miydin? Velhasılı kelam eğer ülkede siyasetin adam akıllı yapılmasını istiyorsanız: Kaldırırsın kafanı instagramdan, survivor sıçmığından işini doğru düzgün yaparsın. Öğrenciysen en iyi öğrenci, aşçıysan en iyi aşçı, şoförsen en iyi soför, hemşireysen en iyi hemşire, her ne iş yapıyorsan en iyisi olmaya çalışırsın kimseyi ezmeden, hor görmeden. işte ben size şimdi rüya kısmını anlattım. Bir 50 yıl gerek böyle bir ülke olmak için. Haklının hakkını vermek için evet işini en iyi şekilde yine yap, yapanlar da var ama maalesef ülkenin azınlık kısmı onlar. O azınlığı arttırmak için geri kalanına bir reset atmak gerekiyor. O resetlerden biri de bu seçim neden olmasın! Şimdi gelelim AKP'nin kısa alanda yaptığı gizli paslaşmalara (formül burada saklı):

1. ''15 Temmuz Darbe Girişimi adı altında bir tiyatro oyunu'' yazdılar. ''Yeni kurtuluş savaşımız'' diye gaza getirdiler halkı. Siz sanıyor musunuz ki Fetö -Erdoğan düşman :d. 10 yıldır koltuk için kavga etmediler, durduk yere koltuk sevdası baş gösterdi. Biz de bunu yedik afiyetle.
    Asıl olanı: Baktılar yanlarında istemedikleri adamlar var. Bunları süpürme vakti geldi dediler. Aldılar eline kalemi 15 Temmuz'u yazdılar. Sürdüler öne birkaç gaza gelen zeka kıtlığı olanları ayrışma numarasına yattılar. Bitti mi peki?

2. Hayır. ''Hayır diyeceksiniz'' dedi referanduma muhterem hocaları. Bunu yiyen biraz daha zekası olsa gerizekâlı olacaklar ''aaa baksana fetöcüler hayır diyor, o zaman biz evet demeliyiz.'' dediler. (bunun benzerini şimdi yapıyorlar, iyi Parti'ye fetö oy veriyor diye) Hooop varan 1! Muhterem hoca ile Reis arasında oynanan bu gizli paslaşmaları, kendi kalemize gol attık. Tabii küçük abinin de katkılarıyla. Sağolsun bu küçük abimiz 20 yılı aşkın bir şey beceremeyip güçlünün yanında ayak işlerini yapmıştır. Gerçi parti içerisinde istenmemeye başladı, abisi el uzattı.

3. Olağanüstü hal dedi sonra Reisimiz. istediğini içeriye, istediğini dışarıya, kaşını gözünü beğenmediğini hooop içeriye. Ne elde etti peki? Kazanacağı 2 seçim. 1.sini kazandı. (16 Nisan 2017) 2.si de 24 Haziran 2018.

4. Reisimiz baktı dolar yükseliyor. Ehonomi batıyor, şeker fabrikaları satılıyor (kendisi öyle istiyor) yeni bir kriz oluşacak. Ben koltuğumu sağlama alayım dedi. imdadına küçük abi yetişti. Siz sanıyosunuz ki bu küçük abi 2 günde aldı bu kararı. (Erken seçim kararını) Çoktan planlamışlar. '' Sen 26 Ağustos diye söyle, ben 24 Haziran diyeyim ki önceden planladığımız anlaşılmasın'' Böyle küçük bir senaryo yazalım dediler. Keretalar seviyolar senaryo işini ne yapsınlar. Bu arada dipnot düşeyim dolar demişken: Ak parti, doların yükselmesini ABD-Suriye meselesine bağladı. Ulan demiyor benim param değersiz, biz üretmiyoruz, her şeyi ithal ediyoruz diye. Böyle bir kılıf hazırlıyor.

5. Daha yaşanmadı ama ülkeyi parsel parsel satan Reisimiz, Muhterem hocasıyla yeniden iş birliği yapacak. ''Meğerse suçsuzmuş hocamız, yine kandırıldık.'' diyecek. Malum kandırılmayı da pek seviyor. Ee ekonomi yerlerde olacak o zaman. Ülke kriz içinde olacak. Ee bunu gören halk(parayı seven şark kurnazı bir halk) , yumurta kapıya dayandığı için yeter diyecek. Ama Reisimiz o sevimli selamla hareketi ile halkı selamlayacak ve bu toprakları terk edecektir.
    işte bu 5 madde bir diğer formül ama böyle bir şey yaşanmasını kim ister ki!

*** Eğer CHP, iYi PARTi, SAADET gibi muhalif partiler bu işe dur demek istiyorlarsa kendi oylarını bölmek yerine, koltuk sevdasını bir yana bırakıp kim daha çok hak ediyor ise onu aday göstereceklerdir. Misal: ilker Başbuğ, Ümit Özdağ, Meral Akşener, Abdullah Gül (pek mantıklı değil ama Reise göre hiç yoktan iyidir.) Yoksa tek tek farklı aday gösterirlerse bir 20 yıl daha beklerler, tabii ömürleri yeterse.

Hadi Eyvole!
    3 -4 ... camonachi
  2. 2.
    erdoğan ın seçimi kaybetmesini sağlayacak formül
    3 -2 ... ibni maymun
  3. 3.
    Öşek, yinge.
    -2 ... alpertunna
  4. 4.
    E=mc2

Başka ne olabilir ki acep?
    -1 ... dalya rock yazar
  5. 5.
    erdoğan ın seçimi kaybetmesini sağlayacak formül
    -1 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
  6. 6.
    biz seçimi nasıl kazanabiliriz diye düşünseydiniz bu duruma düşmezdiniz, sonuç sizin için sadece kayıp değil rezillik olacak daha adayınız yok. yazık çok yazık.
    -1 ... ibni maymun
  7. 7.
    Yukarıdaki entrye cevaben: Pardon hocam da ''siz'' derken? ''Adayınız yok'' derken? Ben bir partiye bağlı olduğumu kastetmedim. Yazıyı okumadan başlığa aldanıp, benim herhangi bir partiye bağlı olduğumu nereden çıkardın. Lütfen, oturma organınızla okumayın!
    -1 ... camonachi
  8. 8.
    --spoiler--
    oturma organınızla okumayın
    --spoiler--

keşke siz de oturma organınızla düşünmeseniz.

adayınız kim dedik, söyleyiniz lütfen, neticede seçimde birini yenecekseniz aday gerekiyor, seçime de 2 ay var.
    -1 ... ibni maymun
  9. 9.
    Hayvanat bahçesinde değiliz, yanlış yerde yazıyorsunuz efenim, maymunluğunuzu başka kişilere saklayınız. Yazdıklarına bakarak seni ciddiye alamıyorum, adayım bana, maymunluğun sana kalsın.
    ... camonachi
  10. 10.
    hilesiz bir seçim.
    seçsisi devre dışı bırak.
    oy vereni mürekkeple işaretlemeyi zorunlu hale getir.
    mühürsüz oyları geçersiz say.

bitti gitti.
    2 -2 ... fanfan la tulipe