1. 1.
  milliyet'ten talat atilla'nın aktardığı bilgi.

  ilginç ama hoşuma giden özel bir bilgi aldım.
  2018 ODTÜ mezuniyet töreninde “Tayyipler Âlemi” pankartı açtıktan sonra önce gözaltına alınıp, sonra serbest bırakılan 4 öğrenciye Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çay daveti gitmiş.
  Erdoğan’ın avukatı aracılığıyla öğrencilere iletilen mesaja öğrencilerden de olumlu yanıt gelmesi ayrı bir güzellik...
  Açılan pankart ne kadar eleştiri sınırlarını zorluyor, maksadı aşıyorsa, Erdoğan’ın daveti, bir o kadar yerinde ve anlamlı...
  Bu küçük davet, toplumsal kutuplaşmayı bitirmek için büyük bir yol açabilir!
  Erdoğan, toplumsal mütabakat çerçevesinde Fazıl Say gibi muhalif bazı isimlere de çay daveti yapmayı düşünüyor. Cumhurbaşkanı, kısa süre önce annesi vefat eden Say’a telefonla taziyede de bulunmuştu.

  http://www.milliyet.com.t...-nin-eylem-plani-2755748/
  1 -3 ... daikokuten
 2. 2.
  Olumlu bir gelişme.
  ... turkmen begi
 3. 3.
  şaşırtıcı ama olumlu bir hareket.

  aynısını yanındaki dalkavukları sepetleyip ekonomiyi bilen adamları çağırırken de görmek istiyoruz. yoksa ülkece ayvayı yiyeceğiz.
  ... dakandaz
 4. 4.
  Olumlu bir gelişme.

  Türkiye hukuk devletidir. Eleştiri hak ve hürriyeti de vardır. Dolayısıyla tahammül önemli. Bilhassa devleti yönetenler yüksek hoşgörü sahibi olmalı ki, demokrasinin ruhuna fatiha okumayalım.
  2 ... muhendis tarihci
 5. 5.
  değişik hoş bir gelişme. yaşlandıkça yumuşuyor herhalde.
  ... kafam bir milyon
 6. 6.
  Sayın Erdoğan kendisine yapılan hadsizliğe karşın, yine kendisine yakışan bir duruş sergileyip, ağabey edasıyla kendilerini affetmiş, cezaevinde süründürmek yerine medeni insanlar gibi bir araya gelip hasbihal etmeyi tercih etmiştir.

  Safiye inci vakasını göz önünde bulundurunca, hangi zihniyetin daha medeni, daha insancıl yaklaşıma sahip olduğu ortada.
  -1 ... bir istanbul beyefendisi