1. 1.
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ticareti milli para birimleriyle yapma çağrısına yanıt veren Rusya Devlet Başkanlığı Sözcüsü Dmitri Peskov "Rusya, Türkiye ile de milli para birimleriyle ticaret istiyor. Bu konu üzerinde titizlikle çalışılması gerekiyor." demesi olayı.

  https://www.reuters.com/a...teral-trade-idUSKBN1KY0Z1

  http://www.mynet.com/habe...rusyadan-destek-4329392-1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumartesi günü yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Çin, Rusya, iran ve Ukrayna gibi ülkelerle ticaretin milli para birimleri üzerinden yapılmasının planlandığını bildirmişti.

  Dün Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı ve Maliye Bakanı Anton Siluanov, ABD dolarının uluslararası ticarette tehlikeli bir enstrüman haline geldiğini belirterek "ABD varlıklarına yatırımlarımızı önemli oranda azalttık ve azaltmaya devam edeceğiz. Dolar yerine de euro ve Çin yuanı gibi para birimlerinin kullanımını artıracağız." açıklamasında bulunmuştu.
  2 -1 ... daikokuten
 2. 2.
  Halkin panigini yatistirmak icin rte nin gazetelerinin allayip pulladigi, abarttigi haberdir.
  Daha bir saat once Peskov un soyledigi laf " Мне неизвестно, что эта ситуация как-то может повлиять на развитие проектов. Все идет своим чередом" Tercumesi : Su an bu olaylarin planlarin gelismesine etkili olabilecegi hakkinda bir fikrim yok. Hersey olmasi gerektigi gibi sirasiyla gidiyor"
  Yani kimsede oyle yok rusyaydi, yok cindi, bize yardim etmeye cok merakli sanmasin. Adamlar kendi cikarlarina bakiyorlar. Sonucta gelecek bir yardima karsi talep edecegi yaptigi yardimdan az olmayacak.
  Kaynak : https://ria.ru/economy/20180813/1526439251.html
  1 ... dinsiz kitapsiz kafir