1. 1.
    Adam merkez bankasindan zengin lan.
    5 -1 ... ruut altmis alti
  2. 2.
    Öyle ya da böyle şu bir gerçek ki Erdoğan ailesi yönetim de olmasa dahi ülkenin sayılı zenginleri arasına girecek konuma geldi.

Tüm ailenin değil sadece neredeyse tüm sülale kendini güvence altına aldı ülkede.

Zenginin malı mülkü bizim çenemizi değil kalbimizi yoruyor artık. Paralar tonla tırlarla giderken onlara bizim gibi insanlara da tane tane geliyor.
    5 ... keyf kahyasi
  3. 3.
    yazdım yazdım sildim..

unutmam, zamanı gelince aynısını yazarım..

her neyse, yılda yaklaşık 3 milyar dolar kar.. faturasız, vergisiz, sorgusuz ve de sualsiz..

bu karı kaç şirket elde edebiliyor ki?

edit: hayır, tam da senin anlatmaya çalıştığını anlatmaya çalışıyorum.
    4 ... artificialhuman
  4. 4.
    tl'den 6 sıfırı atarken sıfırlar israf olmasın, boşa gitmesin diye kendi parasına yerleştirmiş olabilir.
    hep karalama peşindesiniz. adam israf günahına karşı abi.
    1 -2 ... cold man
  5. 5.
    Eğer yukarıdaki yazar arkadaş, böyle bir iddianın gerçekdışı olduğunu, Türkiye'deki şirketlerin gelir ortalamasına bakarak anlatmaya çalıştıysa , rüşvet ve kara para olarak nakit kazanmanın muhasebe sistemi içerisinde kaydi gelir kazanmaktan daha kolay olduğunu belirtmek isterim.

Hele bu kişi Türkiye gibi dev projeler ihale eden bir ülkenin antidemokratik başkanı ise.

2 milyar dolara bitecek köprüye hazineye, 10 milyar dolar harcatarak çok kolay 1 milyar doları nakit isviçre'de hesabınıza yatırabilirsiniz.
    Eğer o para yatmazsa o ihale verilmez.
    Veya arkadaşlar adına paravan şirketler açılır BMC gibi dev devlet ihaleleri bunlara verilir. Elde edilen kar isviçre'ye aktarılır.

Başkan olunca daha doğrusu anti demokratik bir ülkede yargı kontrolü olmadan başkan olunca herşey gayet mümkün gözüküyor.
    3 -1 ... gedikpasa