1. 1.
  lübnan'da yayınlanan dar ül hayat gazetesi'nin ''osmanlı geri gelsin, erdoğan'ı da halife seçelim'' diye yazması.
  2 ... annabell lee
 2. 2.
  erdoğan'ın hilafeti tartışılır da bölgeye bir osmanlı'nın gerektiği belli artık. bunu yıllar önce israil dışişleri bakanı da söylemişti, "ortadoğu'da huzurun temini için osmanlı'nın yeniden kurulması şarttır" diyerek. osmanlı'nın dibini kazıyanlar, yanlış yaptıklarını 80 küsur sene sonra ancak anlayabildi.

  gerçi türkiye cumhuriyeti vatandaşları da anladı. 600 sene boyunca gül gibi geçinen türkler, ermeniler, lazlar, kürtler, rumlar vs. bugün birbirine girmek üzere. aferin bize 80 sene içinde bok ettik ortalığı.
  1 -8 ... yazarsam olay olur
 3. 3.
  tipik arap zırvası. ermeni soykırımını ilk tanıyan ülkelerden biridir lübnan. hiçbir konuda güvenilmezler, yarın satarlar ülkemizi.
  10 -2 ... bilent
 4. 4.
  (bkz: seni sectim pikacu)
  2 ... guzunamca
 5. 5.
  başbakan'ın davos zirvesinde yaptığı çıkış sonucu dünya gazetelerinde günden güne değişen konuyla ilgili yazılarından biridir. Cihad el Hazin tarafından kaleme alınmıştır. lübnan'da ingilizce olarak yayınlanan dar-ül hayat gazetesi tarafından başbakanımıza layık görülen köşe yazısı başlığıdır.

  http://www.medyafaresi.com/?hid=20836&cid=3
  ... posee
 6. 6.
  bence az bile demişler.*
  TBMM kapansın, anayasa yakılsın, topkapı sarayı hizmete açılsın, tahta rte otursun, laikler hadım edilsin, atatürkçüler sürgüne yollansın
  ABD sözde değil özde sömürsün, medreseler de açılıversin tekrar bi zahmet.

  (bkz: daha da gider bu)

  not: her türlü gazın (doğalgaz,lpg) pahalı olduğu ülkemizde tabii ki diğer ülkelerden karşılıksız gaz almak (ver gazı hesabı) bu koşullarda çok makbuldür. o nedenle itinayla gaz alınır. aman dikkat bir dahaki seçimlerde yine bir tarafımızda patlamasın.

  edit: pardon, bu entryi girerken seçimlerin sonucunu belirleyen etkenin halk çoğunluğu olduğunu unutmuşum. eksileyin efenim doya doya.
  2 -4 ... isvicresiz bilim kadini
 7. 7.
  bürokratik olarak eksik ya da hatalı olan istek cümlesi.

  Osmanlı dirildiğinde başta imparatorluğu temsil etmek üzere hanedan üyelerinin bulunması gerekir. Dolayısıyla hilafet makamı da hanedan üyeleri tarafından temsil edilecektir. Bu durumda tayyip erdoğan ancak sadrazam olabilir.
  1 ... kizilmaske
 8. 8.
  4 halifeden sonra halifeler seçimle değil kılıçlarının gücüyle iktidarı almışlardır ve hilafet babadan oğula geçmiştir. yani hilafet seçimle olmaz işleyiş sistemi demokrasi değildir. osmanlı 600 sene huzur içinde falan yaşamadı son 200 yılında gücünü yitirdiği için her bölgesinde kargaşa ve isyanlar çıktı araplarda mesela vahhabi isyanı oldu ayrıca kendi valisi mehmet ali paşaya yenildi ve kütahya ya kadar olan yerleri kaybediyordu. uzun süre arap bölgeleri bu adamın elinde kaldı arapların türklere karşı nefreti bu dönemde körüklendi. osmanlı mehmet ali paşa dan kurtulmak için rusya dan yardım istedi. osmanlı sadece yükselme döneminden ibaret değil. ayrıca birinci dünya savaşında cihat ilan eden osmanlı halifesini kimse sallamadı aksine bir çok müslüman düşmanlarımız olan ingilizlerle işbirliğine giriştiler. hilafet makamının hiç bir gücü yoktur sadece adı vardır.
  ... seri arti oy veren insan
 9. 9.
  (bkz: adam gibi adam yılmaz erdoğan)
  1 -1 ... 19 12
 10. 10.
  (bkz: bas gaza askim bas gaza)
  -1 ... thaliia