bugün

doğru olmasına ihtimal verdiğim iddia.

şahsen benim de aklıma geldi. tarsus'taki kazının da bizzat tüm hristiyanlıkla ilgili olabileceğini düşünmekteydim.

çünkü devlet sıradan bir define, gömü için branda çekip, özel harekat polislerinin korumasıyla aylarca kazı yapmaz.

aylarca kazı antik kentte yapılır o da böyle korunmaz.
ve oradan söylendiğinin aksine hiçbir şey çıkmamış olma ihtimali yok.
Arkadaş ta bir yıldır tarsus'ta dinler tarihi'ni kökünden sarsacak buluntular elde edildi diyorum kimse tınlamadı.

Belki Hz isa'ya ait olabilecek naaş bulundu, kim bilir?
Çağıran papa olduğuna göre devletimizin elindeki koz bu hristiyan alemini ters yüz edecek nitelikte olmalı. Zaten o yüzden olacak papa kudüs ile ilgili ılımlı barışçı ve yapıcı açıklamalar sarfetti bir iki hafta önce. Kesin bir bit yeniği var bu işte. Papa bizi hayrına çağırmaz. Şahsen Tarsusta bulunanlar sadece hristiyan alemi ile ilgili de değil, bilinen Tarihi gerçekleri değiştirebilecek kadar da önemli olabilir.
papa şarap mahzeninde içip içip rahibelerin popolarını mıncıklarken çekilmiş görüntülerin söz konusu olduğunu duydum.
Lan oğlum bırakın şu komploteorisyenliğini hristiyanlık tarihini nereye değiştiriyorsun herşe ortada zaten.

görsel
saçmalıktan ibaret bir iddiadır.
size gerçeği yazayım, papa ile görüşmek isteyen herkes görüşebilir fakat öncelikle vatikan hükümetinin hesabına 5 milyon dolarcık yatırmanız gerekiyor, sonra papa efendi sizi krallar gibi ağırlayacaktır. peki rte neden görüştü?
1- erken seçimlerin yaklaştığı dönemde ben saygın biriyim imajı vermek istedi.
2- abd'yi şikayet ederek kendi gerekçelerini hristiyan dünyasına iletti.
3- papadan abd ile türkiye arasında yeniden olumlu ilişkiler kurulabilmesi için arabuluculuk talebinde bulunuldu.
yani rte, abd'den kopamıyor, kopamaz.
Benim bildiğim erdoğan elinde koz olsa papanın ayağına gitmez. Kesin birşeyler için destek aramaya gitti. papa niye çağırdı bilmiyorum büyükler kendi aralarında meseleleri konuşuyor biz susup püskevit yiyelim.
Ne konuşuldu bilmiyorum ama Müslüman bir kişi Hristiyan bir kişinin ayağına gitti. Bize dua edin dedi papa Erdoğan da bize de dua edin dedi. Başka aktarılan bir şey yok. Papanın yüzü buruşuk idi. Muhtemelen ne konuştular ise anlaşamadılar. Erdoğan ma aile gitti o da garip vardır bir sebebi herhalde. Tarsus meselesi için ise orda incil bulmuş olabilirler şimdikinden farklı. Şüphesiz balikesirli merak ediyor.
gezicileri kudurtmaktadır. bak ülkemiz işte iyi ilişkiler iyi anlaşmalar yapıyorlar diye kuduruyorlar. aynen.
Eğer bu iddia gerçekse; tarsus’taki kazıdan hristiyanlık inancını kökten değiştirebilecek bir şeyler çıktığına yönelik kuşkular artacaktır.

Tarsus’un dinler tarihi açısından önemli bir merkez olması da bu iddiayı güçlendirir nitelikte.
"Söylendiğinin iddia edildiği öne sürüldü" tadinda bir takim sehir efsaneleri uydurulan iddiadır.
Yanyana çekilen fotoğrafları baz alırsam ve vücut dilinden az çok anladığım varsayılırsa doğru olma ihtimali yüksek iddia. Papa daha tedirgin, erdoğan daha keyifliydi.
bunu kaça okuturuz hacı diye sormaya gitmiş olabilir.
malum adam halkı,ülkesi,mavi marmarası,cemaati dahil herşeyi satmasıyla meşhur biri.