bugün

bir felaket tasviridir.

ben şahsen gönüllerin sultanı reis i cumhurumuzun olmadığını tahayyül dahi edemiyorum. düşünmeye çalışıyorum ama hayal kurarken beyaz pamuk bulutların arasından çıkıyor ve olmamayı sizden öğrenecek değiliz diyerek o mübarek nur cemalini gösteriyor gönüllerin sultanı.

maşallah.
yahudiler başsız kalırdı.

maazallah.
(bkz: keşke).
ülkenin download hızı yerlerde sürünürdü.
ülkemiz fetöcülerin işgalinde olurdu.
Geçbatan soyisimli birisi reisicumhur olurdu herhalde.
ekonomi batmazdı dolar 7 olmazdı ülke dış mihraklara muhtaç hale gelmezdi fikir özgülüğü olurdu. vesayre
Ülke bu kafada iken yerine her zaman başka bir Erdoğan hazır bulunurdu.
Recep Tayyip olurdu.
sığır bol olunca çoban bulmak zor olmazdı ama büyük ihtimal bu çoban 'türk' olurdu. sığırların birbirine düşmesini değil de sadece sütünü isterdi, reyis gibi hem etinden hem sütünden tek başına faydalanmazdı. hainler zengin ve söz sahibi olamazdı, falan filan.

bence türk milleti cezalandırılacaksa en doğru seçenek erdoğan ya da onun düşünce tarzı.
sonuçta tanrı bizi kiminle cezalandıracağını bilmeyecek değil, bize düşen erdoğanı hakedecek kadar nerede yanlış yaptığımızı çözmek.
Halk bu derece duyarsız olduğu olduğu sürece erdoğanlar bitmez. Ortadoğu kafası maalesef.
Sular kesikken çalışabilen çamaşır makineleri olmazdı.

Sahi bu oldu değil mi?

imkansız diye bir şey yok demek ki.
Dolar bu kadar yüksek olmazdı.
Domates ekip patates yetişirtirneye devam ederdik. iha, siha, yerli araba bizim neyimize.
Mağarada yaşardık...
Ateşi bulamazdık çiğ et yiyor olurduk götümüzde kurt olurdu.

Mamut avında kolumuz bacağımız kırılırdı.
Doktor maaşı yoksulluk sınırının sadece 500 lira üstünde olmazdı.
Meclisin altın varaklı kalorifer peteğinden bir tane almak istese iki yıl çalışmak zorunda kalacak işçiler olmazdı, tedbirsizlikten patlamada işçilerin öldüğü anlaşılmasın diye kayıtları yok eden müdürler de olmazdı. işçiler neden öldü araştırılsın diye gelen meclis teklifini yok sayan vekiller de olmazdi.Hiç şüphesiz biz de olmazdık ecmain.
Öncelikle kemalistlerin içi boş sözü olan baban kim di bilemezdin sözü erdoğan için geçerlidir.
Gerisini siz değerli vatan aşıklarına bırakıyorum.
Hepsini ben söylemiyeyim.
öncelikle fetullah gülen denilen örgüt ve niceleri var olmazdı.

barış anlaşmasını rte nin barzani ile yaptığı anlaşmayı hatırlarsıniz hah rte denn şahıs olmasa türkiye teröristlerle anlaşmak onları ülke sınırına almak gibi bir hata yapmazdı diyarbakır da o dönem o teröristlerin kaç askeri şehit ettiğini biliyorsunuz. ve geçenlerde 50 kadar asker rte nin uçaksız desteksiz savaşa göndermesi yüzünden öldü

bu adam askerimizi önemsemiyor askere kelle ve birkaç diye hitap eden şahıstan ne beklersin ki.

kendi halkına kendi secmeni olmayana terorist diyen bölücülük yapan adam bu.

ekonomi batmazdı dolar 7 olmazdı.

dış ülkelere muhtaç olmazdık

ve daha niceleri say say bitmez ülkeyi yokuş aşağı batıran kendisi ve damadı çokomelli berat.
Ahmet olurdu, mehmet olurdu, su akar yolunu bulurdu.
olmasaydın olmazdık.

since 1453 rte paşa.