bugün

Gidiyoz amk. Hepimiz aynı gemide gidiyoz. Kimimiz denizin ortasında iniyoz, kimimiz muz bahçeleri olan adalarda.
Güzel insanlar erken ölüyor. Seni çok özleyeceğim.
katilinin yüzünü saklamak için şemsiyelerle kapamışlar kameramanlar çekemesin diye.

bu arada cem yılmazı ağlarken gördüm cenazesinde. böyle bir adam gitti.
Kaybetmemeliydik...
dün'e kadar esamesi okunmayan şu usta oyuncu her usta oyuncu gibi ölünce anıldı hiç samimi değilsiniz böyle insanların değerini yaşarken bilmeyi bilmezsiniz, primci duygu sömürücüleri.
Eski kasa eski model BMW kullanırdı rahmetli.
Allah rahmet eylesin iyi adamdı.
Valla ölünce fark ettim ki adam ne kadar çok filmde dizide rol almış. Farkına varmayışımız bizim ayıbımız gerçekten.

Ama maalesef film ve dizi dünyası böyle. Yakışıklı olan, karizmatik olan, güzel olan, memelerini açan, göğüs kası yapan adamlar akılda kalıyor. Kimse kalkıp ben öyle değilim demesin. Hanginiz Beren Saat'i, Tuba Büyüküstün'ü veya Kıvanç Tatlıtuğ'u tanımıyor ki? Bunların oyunculukları harikulade mi? Hayır, birbirinden yeteneksiz adamlar. Ama tipleri, allanmaları pullanmaları, biz böyle paket olarak sunulmaları sayesinde ön plana çıkıyorlar.

Bu adamcağız da tipi ofsayt olan insanlardan, kusura bakmayın toplumun yerleşik kendine özgü kuralları ve hiyerarşisi içinde böyle. O yüzden sanatla gerçekten iç içe olan nadir kişiler dışında da b"mainstream'de" tanınmıyorlar. Bu bizim ayıbımız, seyircinin ayıbı. Sadece Türk halkına özel değil, Hollywood'da Bollywood'da da durum böyle. insan mizacı böyle demek ki.

Üzüldüm. Öldüğünü duyunca resimlerine baktım. Türk film ve dizi sektörünü takip etmediğim için bir şey ifade etmedi. Ama babasını ve hastalıktan ölen kardeşini görünce şıp diye hatırladım.

Ne diyelim bizim utancımız olsun bu. Yüzeyselliğin, 15 dakikalık ün peşinde koşanların pırıltılı hayatlarına aldanmamızın, kendi çıktığımız kabuktan memnun olmamızın, kendi karakterimizi olgunlaştıramamış olmamızın, komplekslerimizin bir neticesi bu. Hepimiz Kıvanç Tatlıtuğ'un kaslı kollarına sahip olmayı istiyoruz, hayallerimizde kendimizi onunla avutuyoruz. Keza kızlar da Tuba gibi güzel olmak istiyorlar.

Ama sahnelerde asıl bizi ise erdal tosun gibiler oynuyor.
Allah rahmet eylesin tiyatrocu olsa da hayatı yaşarken -tiyatro- yapmayan güzel bir insandı.

görsel
ölümüne neden olan sürücü tahliye edilmiştir.

http://www.gazetevatan.co...ye-karari-1038709-gundem/
Unutturmayacagimiz nadide şahsiyet. Birilerinin hic umrunda olmasa da unutturmayacagiz. Bir gün hesap soracagiz zaat-i ahalilere.
(bkz: organize işler)

spoiler

mekan: rakı masası, boğaza karşı.

süpermen : abi izin verirsen ben birşey söyliyebilir miyim?
asim : abi bu çocuk beni geriyo ya! devamlı izin istiyor, istirham ediyor ya; geriliyorum ben!

spoiler

diğer tarafta görüşmek üzere masadaki diğer güzel insan....
Rahmetli sanatçı. Bugün ölüm yıl dönümü ne çabuk bir yıl geçti. Evet.
yaşamını yitirdiği kazada şüpheli Nihat Şaki, 'taksirle ölüme neden olmak' suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmış.

https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening
https://www.ntv.com.tr/sa...di,gnSPMdpNr0uzFuBYei5HAg
Tahm kench'i seslendiren adam.

Özledik be abi.
ölümünün 3. yıl dönümünde saygı ile..

görsel
rahmetli tiyatro sanatçısı. bir demet tiyatro dizisinin " ay inanmıyorum necdeti". cenazesi bayağı kalabalıktı. iyi bir insandı demek ki. mekanı cennet olsun.
iyi insandı rahmetli, erken ayrıldı aramızdan, onun yerine ölmesi gereken milyonlarca insan vardı bu ülkede.
Allah rahmet eylesin aramızdan ayrılalı tam bugün 4 sene oldu. Evet.
güncel Önemli Başlıklar