bugün

kariyeri ile aşmış bitirmiş bi acaip müzik adamı. yerli-yabancı sayısız albümde düzenleme, enstrüman vs. birçok ögenin altında imzasını görebiliyor olmamızın yanı sıra beatles alaturka isimli projede fuat güner ve dağhan baydur ile birlikte çalışmıştır.
ismi pek çok kişilerce bilinmese de, türkiye'nin yetiştirdiği en büyük gitaristlerden, basçılardan, ziyadesiyle müzik adamlarından birisi olan; 1950 doğumlu, david bowie, queen gibi markalara çalmış efsanevi müzisyen.. acı olan tarafı ise, o kadar büyük bir müzisyen olmasına rağmen, isminin çevrelerce pek bilinmemesidir.
Beatles Alaturka projesini Dağhan Baydur yerine yeğeni olan ve geleceğin Erdal Kızılçay'ı olan Dünya Kızılçay ile sürdüren müzisyen. Yurtiçinde çalışmalarını sürdürmüş olan bir o kadar kaliteli müzik adamı Ali Arslan Kızılçay'ın da kardeşi olup ailecek birer yetenek küpü olan Kızılçaylar'ın en sivrilebilenidir.
bowie ile bir çok kez çalışmış hatta bazi şarkilari birlikte yazmis insan. soyadini bowie hep "cay" yerine "key" diye okur. glass spider turnesinde kendisini taktim ederken "from turkey" terimini de kullanmışdır. anladığım kadarıyla outside birlikte çalıştıkları son albümdür.
David Bowie ve Brian Eno ile the hearts filthy lesson şarkısını yazmış olan, aşmış insan.
şişli durağı adlı şarkısını 15-16 sene önce bir radyo istasyonunun gece yayını paket programı sırasında dinlerdim. ne var ki ben şarkıyı o zamanların şöhreti olan ah canım ahmet söylüyor zannediyordum. haksız da değildim. sesinden, türkçesinin bozukluğuna kadar birebir ah canım ahmet'ti. yıllarca bu çocuk da ne kaliteli müzisyenmiş diye düşündüm.