1. 1.
    eski odtü rektörlerinden, türkiyenin en büyük fizik profesörlerinden ve sosyal demokratlarından olan ince, uzun, gözlüklü adam. ismet inönü nün oğlu.
    5 ... kemalettin şentürk
  2. 2.
    şimdi sabancı üniversitesinde görev yapıyor.
    2 ... ozkrm
  3. 3.
    shp genel başkanı olduğu dönemde leyla zana ve saz arkadaşlarını kendi siyasi çıkarları yüzünden türk meclisine sokmuş, pkk'nın propagandasını o kutsal mekanda yapabilmelerine olanak tanımış kimsedir..

(bkz: babasını da sevmezdim zaten)
    11 -15 ... shalamar
  4. 4.
    tübitak'ı babası ismet inönüye oktay sinanoglunun tavsiyesi ile kurdurmuş,anılar ve düşünceler isimli güzel bir kitabın yazarı,bugün doğum günü olan bilgili insan.
    3 ... amadeus
  5. 5.
    doğum gününü üzerine çalışmış olduğu alanlarda verilecek bir dizi konferansla kutlayacağımız, şu aralar okulun * her yanındaki doğum günü afişlerinde gülümseyen yüzüyle boy gösteren öğretim üyemiz. mühendislik öğrencilerinin almak için birbirlerini yedikleri bilim tarihi dersini yaşından ve sakin duruşundan beklenmeyecek bir enerjiyle anlatmaktadır.
    1 ... düttürü hanzo
  6. 6.
    büyük bir sakinlikle yaptığı esprileri, basit gibi görünse de çok etkli olduğundan fıkralara konu olmuş siyaset adamı.
    1 ... pilotmont
  7. 7.
    çığ altında kalan insanlara "kaçamadınız mı?" sorusunu soran ismet inönünün oğlu.
    3 -3 ... korsanlasavasmasevis
  8. 8.
    türkiyede bilim adına en önemli calışmalara imza atmış ve dunyaya kazandırdığı bi kac türk bilim adamından biridir.fizik profesorudur.
    2 ... pamuk proton ve 7 elektron
  9. 9.
    Atatürk ün, mirasının bir kısmını, eğitimi için ayırdığı siyaset adamı.
    1 ... ofkeli kalabalik
  10. 10.
    doksanların başında aktif siyaseti bıraktıktan sonra, ankara sokaklarında korumasız gezen mütevazı ve zeki insan.
    3 ... ruyagordum