bugün

http://www.facebook.com/v...v=167615531249&ref=nf

bu link diyor ve yorumu sizlere bırakıyorum.

e.s: nasil siktik galatasarayı
m.ö: amına koyduk valla keh keh

not: ben kimseyi kötülemiyorum, yorumu sizlere bırakıyorum.
gereksiz diyalog. işte yıllarca önümüze sanatçı diye sunulmuş iki şahıs. ne farkları var varoş kesimden!
(bkz: bunlar mı türkiye nin sanatçıları)
fb tv'den çalışan bir kişi tarafından sızdırıldığına kesin gözüyle bakılan konuşma. alnından öpüyorum kim yaptıysa.
televizyonlarda ve gazetelerde ne kadar boş insan olduğunun kanıtıdır. kayınpederinin torpiliyle bir yere gelen heriften ne beklersiniz ki ? müzikte ne yaptı ki futbol yorumu yapsın. beyni anca sikmeye, sokmaya çalışıyo. yakında sikerler bu adamı. buradaki küfür aslında cinsellik içermiyor.
neyzen tevfik denen ayyaş şairin bir dörtlüğü ile açıklanabilir hale gelen konuşma. küfürlü olduğu için yazmıyorum, zaten sinirli olan gs li arkadaşları daha fazla kızdırmak istemem. ama insanoğlu gerçekten garip "10 sene yendik dersin" buna kızar da, "10 sene yenersin" aldırmaz.
ercan saatçi kim?
ebabil bir kuştur dışında ne yapmış?
bildiğiniz başka şarkısı var mı?
futboldan ne kadar anlıyor?
nereden torpilli?

sorularını akla getiren olaydır. arkanda adam olursa siktik de dersin, amına koyduk da dersin. ama bir sene sonra aydın doğan ve ertuğrul özkök silindiğinde ne yapacak bu şahıs merak ediyorum. o zaman amına koyulan konumuna düşecek.

edit: ercan saatçi fanları rahatsız. tamam tamam ebabil dışında bir de "14 saat oldu telefonum çalmadı" şarkısı var. eksilemeyin.
kahve kültürünün tezahürüdür.
metin özülkü'den bu tarz şeyler beklemediğimden de hayli şaşırtmıştır. karşı taraftaki iç güveysi ebabilin zaten ne olduğu belli...

adamlar haklı 10 senedir yeniyorlar, zaten başka övünecekleri birşey yok bırakın övünsünler!
yüz karası bir konuşmadır.

yani bir galatasaray taraftarı olmayı bir kenara bıraksak bile gerçekten insan olarak bakıldığında bile son derece edepsizce yapılmış bir konuşma. nereden baksan elinde kalır bir konuşma. bir kere hayatında yaptığı en büyük işin ertuğrul özkök'ün damadı olmak olan ercan saatçi bu ezikliğini resmen ve alenen ifşa etmiştir bu konuşmasıyla. tabi bunu geçiyoruz ama yaptığı terbiyesizlik affedilecek cinsten bir terbiyesizlik değil hakikaten.

biz ki millet olarak aile efradıyla birlikte akşamları televiyon seyreden bir insanlarız. yani genç kızlarımızla, çocuklarımızla, hanımlarımızla geçtiğimiz televizyon karşısında hem de fenerbahçe tv gibi saygın sandığımız bir televizyonda böyle bir edepsizliğin olması kabul edilebilir bir şey değil doğrusu. şahsen ben aile efradımla birlikte izlediğim bu programda bu sözleri duyunca yerin dibine girdim. hemen telefona sarılıp rtük'ten bunun hesabını sormasını istedim.

tabi bu ertuğrul özkök'ün damadı'nın yaptığı bu terbiyesizlik, hayatı boyunca sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu savunmuş ve insanlara hayasızca saldırmaktansa skoru kaybetmeyi yeğlemiş büyük bir klüp olan galatasarayımızı zerre miktarı etkilememiştir. bu sadece ve sadece ertuğrul özkök'ün damadının ve onun takımının tıynetini göstermiştir.

şimdi demeyin bana ki; ertuğurl özkök'ün damadı bir bok yemişse bu kendisini ilgilendirir bütün camianın ne suçu var? ama gerek sözlük ortamında gerekse de dışarıda gördüğüm kadarıyla bu durumdan fenerbahçe taraftarları zerre miktarı rahatsızlık duymamakta, rahatsızlık duymak bir yana nasıl keyiflendiklerini her türlü platformda dile getirmektedirler.

ancak biz büyük galatasaray taraftarı olarak hiç bir zaman böyle edepsizliklere prim verme taraftarı olmayacağız. biz galatasaray taraftarlarından böyle bir şey duyulması mümkün değildir. bu galatasaray taraftarının büyüklüğünden kaynaklanmaktadır. galatasarayımızın televizyon kanalını beş yaşındaki çocuklarımızla, hanımlarımızla kızlarımızla el ele gönül gönüle izleyebilir insanlarımız. böyle bir takımın taraftarı olmaktan dolayı gurur duyuyorum.
(ara: fb tv de çalışan galatasaraylı)
ulan bu başlıktaki yorumları okuyanda entry giren yazarları buckingham palace'dan çıkma zanneder. işin fenerbahçe - 6s tarafını bir kenera bırakın da mantıklı, objektif konuşun be kardeşim. şu adamlarda senin benim gibi taraftar. kameranın boş boş çekim yaptığı bir anda taşşak amaçlı muhabbet ediyorlar. siz sayın ingiliz dukeleri hayatınızda küfür etmediğiniz için pek bir garip bulmuşsunuz. hadi onu da geçtim küfürde mi duymadınız hayatınızda? taksiye, dolmuşa binmediniz mi? yoksa siz ciddi ciddi "al işte türkiye de sanat bu kadar işte şekerim" diyecek kadar popülist, basit tiplermisiniz? sadece işinize gelince mi böyle objektif oluveriyorsunuz? ulan sabah akşam dinlediğin pink floyd, beatles, metallica, amy winehouse uyuşturucunun amına koyup konserlerde "fuck the system bro, yo yo yo" derken örnek gruplar oluyorda, iki tane sanatçı kamera önünde argo konuşarak maç muhabbeti yapıyor diye terbiyesiz mi oluyor? komik olmayın gençler. bir terbiyesizlik varsa o da videoyu sızdıranın yaptığıdır. lakin o bunu sızdırmasa sizin yine bir boktan haberiniz olmayacaktı. hepinizin entrylerini didik didik edip, küfür lugatınızı incelesek neyin ne olduğu belli olur zaten de sikimde değil be canlar. fakat bu subjektiflik hakikaten üzüyor beni. bırakın duruma göre şerbet vermeyi de bi kendiniz olun, orjinal olun, marjinal olun.

not: örnek verilen grupların hepsi taptiğım gruplardır. metin özülkü ya da ercan saatçi'yi dinlemem, okumam.
metin özülkü'ye yakışmamış konuşmadır.
her erkeğin yaptığı bir konuşma stilidir.
sanatçı da olsalar sonuçta onlarda insanlar ve türk erkekleri olarak küfür etmek genlerinde var.
sanki hiç küfür etmemiş gibi entryler girilmiş bunun sebebi galatasaraylı olmaktır. *
takım tutmanın mantığınızdan önce gelmesine izin vermeyin. **
edit:rüya mı görüyorum ne? (iyi anlamda)
konuşmaları sızdıran kişinin ayıbından başka birşey değildir. televizyona geçmedikten sonra istediği gibi konuşabilme özgürlüğüne sahiptir insanlar. he buna rağmen laf edenler de aynaya bir baksın. kendileri konuşurken çokmu düzgün konuşuyorlar arkadaşlarıyla.
''herkes küfürlü konuşuyor, kimse sarayından, elit yaşamından kopup ta klavye başına geçmiyor zaten'' mealinde yazan arkadaşlara ithafen: ''düşünün ki, birisi annenize, kardeşinize yahut değer verdiğiniz bir yakınınıza hakaret etti, küfür etti ama siz bunları bir başkasından veya kaydedilmiş bir objeden haber aldınız. eğer bir başkası aracılığıyla ya da kamera vb benzeri kayıt cihazı olanağıyla öğrendiğinizde, ''canım ne olacak? kimse bana söylemese veya kimse bana belgeli açıklama ile haber vermese nerden bilecektim, hem herkes böyle konuşabilir! özel yaşamında sarfettikleri beni bağlamaz, öyle değil mi?'' diyebiliyorsanız; sindirim sisteminiz bir hayli gelişmiş demektir. yok eğer, ''bu tarz çirkin yaklaşımların bir bedeli olmalı, hakedene hakkını vermeli'' diyorsanız; aynı yoldayız demektir. durum bu kadar net, anlayabilene!
kişilerin e.s m.ö olmasının bi önemi yoktur. kişilerin fbli olmasının da bir önemi yoktur. Taraftarlar tarafından galip gelinen bir maç sonrasında gerçekleşen sıradan bir konuşmadır. asıl terbiyesizliği bu konuşmaları basına sızdıran kişi yapmıştır.
bir galatasaraylı olarak çok da kızmadığım konuşma, iki kişi arasında olan normal bir diyalogtur. ben otobüste giderkende duydum aynılarını derbiden sonra.
seviyesizliğin, ekranların bize renkli görünen taraflarında arz-ı endam eden sözüm ona kariyer sahibi, ciddi anlamda tanınmış ve bilinmiş, sözüne itimat edilebilecek denilen seviyesiz iki insanın gerçekleştirdiği konuşmadır. beğenirsin ya da beğenmezsin, galatasaray spor kulubü bu iki insanın ağzından çıkacak herhangi bir lafla ne göğe yükselir ne de yerin dibine batar. bunlar sadece hemen hemen her fenerbahçe taraftarında olduğu gibi egolarını tatmin etmektedirler. işin tuhaf olan yanı; bu tür muhabbetler her gün ya da her yerde rastlayabilirsiniz. bir kahvehaneye girip, ortamdaki futbol muhabbetlerinde kulak misafiri olan herhangi bir insan da bu tür konuşmaları duyar. bu onların seviyesizliğidir. bir de bunlar çıkmışlar, önemli ve büyük, mantıklı ve aklı başında cümleler kuran olgun insanlar gibi tv ekranlarında boy gösteriyorlar. bi siktirgit de işine bak sen dedirtir adama!

sarı kırmızı bütün duygularımla şiddetle - sevgiyle değil hayır! - kınadığım şahsiyetlerdir adı geçenler.

köpekler istediği için atlar ölmez şeklinde bir söz vardı. hayır türk atasözü değil bu. başka bişiydi. yazmak istedim. *
alelade bir konuşmadır. nitekim söz konusu şahıslar üzerlerine vazife olan şeyleri yapmış, şaşırtmamıştır. evet, üzerlerine vazife işler bunlardan ibarettir, dahası ve ötesi yok... sadece bunlarla hatırlanacaksınız, komik adamlar.
(bkz: türkiye deki sanat anlayışı)
herşeyden önce bu nasıl bir tv ekibidir ki bu derece şansız bir açıklamayı basına sızdırılmışdır.
şerefsizlerdir.
fakat bu konuşmaları herkes yapıyor zaten.
asıl bunu sızdıranı bulup öpmek lazım.
iki şahsiyetsiz ve düzeysiz sözüm ona sanatçı diye geçinen kişinin bir araya gelmesi.

http://www.komikgaleri.co...rlu-futbol-muhabbeti.html
iki fanatiğin karşılıklı masturbasyon yapmasından başka bir şey değildir. hayatlarında küfür etmekten başka bir tepkisi olmayan aciz insanlar için normal karşılanması doğal,
bazı fanatik bünyelerin fanatik yerlerini okşadığı için normal karşılandığı gibi.
bunu doğal görenler yedikleri her küfürü doğal görüyorlar mı acaba...
http://www.medyatava.com/haber.asp?id=58926