bugün

(bkz: şakirtler yarışıyor) *
benjamin button mübarek... nereye koşuyor efendim. gitsin eceliyle ölsün ne dinmiş ne imanmış bre mübarek. olmuyor işte neyin peşindesin
(bkz: işin bokunu çıkarmak) *
çok da hızlı koşmasın bence. malum. adamın bi gözü toprağa bakıyo. nefesi tıkanır ölür kalır felan.

(bkz: erbakan seninle ölmeye geldik)
tekerlekli sandalyesine nitro taktırmış olma ihtimali yüksektir. yaşı itibariyle zor bir koşmadır.
(bkz: yavaş şampiyon)
(bkz: sensiz geçen günlerin amına koyuyum)
önce kendisinin güvenini kazanıp daha sonra partiyi bırakarak yeni parti kuranların tek başına iktidar olabileceği düşüncesinin numan kurtulmuş'a ilham vermesini sağlayan yüce insan. (bkz: Şerefsizimbenimaklımagelmişti) (bkz: RecepTayyip)
acele giden ecele gidermuş.*
hocam dur koşma,hız sınırını aşma sakın.vites küçült,freni pompala.hooooop ileride çevirme var,halkın kontrolü çıkar evrakları cebinden.
-iyi akşamlar hocam,evraklarınızı verir misiniz?
-buyur evladım.
-hocam sizi barajın altında bırakmalıyız,trilyon evraklarınız eksik.
-nasıl olur,zamanında o evraklara af gelmişti.
-kusura bakmayın hoca efendi,büyükler affetmiş olsa da biz affetmiyoruz
chp ve militanlarını sevindiren olayı anlatma şekli.
iktidar olsa bile mutluluğuyla kalpten gidebilir erken seçime gidilir hadi kalbi dayandı maksimum 1-2 yıl daha yaşar yine erken seçime gidilir.
saçı başı dağılmadan koşsun efendim zira memleketin kendisi gibi dinamik beyinlere, taze kanlara ihtiyacı var... öhöm.
(bkz: seçmeyin dedeler)
yalan mı kardeşim dede değil mi?.
(bkz: hanım koş erbakan iktidara koşuyor)
daha hızlı koşmalı.
geçmişte aldığı 'cemaat' desteğini şimdi alamayacağından bu duruma sadece kendilerinin inanması durumu.
erbakan iki koluna birileri girmeden yürüyemediği halde nasıl koştuğunu merak ettiğim durumdur.
yaşlandım allah koştur beni, iktidar suyuna bandır beni türküleri eşiliğinde koşması muhtemeldir.
ayakta duramıyor,yürüyemiyor.ama kitleleri peşinden sürükleyebileceğine inanıyor.komik gerçekten.
hoca öleli yıllar olmuş haberi yok ne iktidarı.
koşmak ?
adam konuşamıyor.
(bkz: yavaş koş saçın başın dağılmasın)**
seçim gününden birkaç gün önce ölürse oyları artabilir, öyle oluyor genelde.

allah gecinden versin, gecinden versin de evinde, istirahatte versin. ne işi var seçim meydanlarında, nasıl bir hırs bu!
tüm iktidarlarını kaybetmiş adamın son çırpınışlarıdır. ibretle izlenmelidir.