1. 1.
  Atatürk döneminden sonra ilk ve son defa Yerli ve milli politikalarala ülkemizin şaha kalktığı bolluk ve bereket dolu efsane dönemdir.
  Ama müsade etmediler tabi.
  15 -10 ... tengir budun
 2. 2.
  Cübbeli ve sarıklı dönemdir.
  6 -6 ... xyclonb
 3. 3.
  siyasal islamcı olduğu için sevmesem de, türkiye'nin tek anti amerikancı ve anti israilci iktidarıydı.

  ecevit mesela anti amerikancı denir ama abd nina afganistan işgalini desteklemiştir, bununla ilgili birçok demeci vardır. "müttefikimiz amerika dostumuz amerika ya terörle mücadelesinde destek olacğız çünkü abd bize hep yardım etti" falan gibi. apo yu mesela amerika ecevit e vermiştir seçimi kazansın diye. gibi birçok şey.
  ya da şimdikiler.
  ya da inönü, özal, menderes, evren, demirel, çiller. hepsi bir şekilde dışa bağımlıydı amerikancılığı savunuyorlardı. bir tek erbakan hepsine karşıydı. bize yakın ülkelerle ittifakı savunurdu. pkk ya en büyük darbeyi vurmuştur çekiç operasyonu ile. memur en büyük zamları görmüştür, işçi aynı şekilde.
  sonra izlediği politikalar yüzünden abd tarafından indirildi. onu indiren paşaların hepsi israil ve abd hizmetkarıydı. zaten indirdikten sonra "israil den 25 yıl içerisinde 100 milyarlık silah alacağız" diye bağlılık yemini etmelerinden belliydi. erbakan ın hataları da vardı, islami çok siyasete karıştırdı. bir de öğrencileri...
  3 -2 ... gelenek karsiti sekuler hero 2
 4. 4.
  tarikat şeyhlerinin başbakanlıkta ağırlandığı, kendilerine iftar verildiği efsane dönem.

  başbakanı olduğu devleti yıkıp yerine türk karakteri yok edilmiş bir ortadoğu devleti kurmak isteyene göz yumulacak değildi herhalde... gerçi burda asıl suçlu erbakan'dan ziyade bugün çoğu akp kadrolarında olan rp'lilerdi ama erbakan bunlara uydu, sonradan pişman olduğuna da eminim.
  5 -3 ... ateistvaiz
 5. 5.
  erbakan ılımlı ve özgürlükçü islamın simgelerindendir.

  eğer gerçekten ömrü yetmiş olsaydı atatürk'ün hedefleidği muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilecektik.

  taaa ki bir anlık gaflete düşüp şu uzunu başımıza sarana kadar.
  -2 ... hobin rood
 6. 6.
  Erbakan in bir demecinde soyle bir sey vardi;

  Peygamber isiginda, ataturk hedeflerinde ilerlemeye devam ediyoruz. Hatta koy enstutilerini tekrar islevsel hale getirmek gibi hedwfi vardi. Devletin sumerbank ina ataturk gibi butce ayirmisti. Ama iste darbeler darbeler. Erbakan i sevdigimden degil de sezar in hakki sezar a.

  Ayrica ecevit amerikanci miymis bak bak. Hic politika bilmiyorsunuz siz valla.
  5 -1 ... ruut altmis alti
 7. 7.
  "kanlı mı olacak kansız mı" ifadesiyle milli egemenliğin yani demokrasinin sikilip atıldığı, anayasal haklarını kullanan vatandaşlara "gulu gulu dansı yapıyorlar" diye hakaret edilmiş dönem. necmettin erbakan'da bir fetö, bir akp gibi projeydi türkiye'ye bela edilen. amaca hızlıca ulaşılamayacağı anlaşılınca soros dahil görüşen, fethullah gülen'den olur alan tayyip erdoğan devreye sokuldu.

  tarikat şeyhleri bu dönemde devletin zirvesinde ağırlandılar, bu dönemde faili nmeçhuller patlama yaptı, bu dönemde camiler cemaatler arasında bölüşüldü. her akşam refah partili vatan millet düşmanı vekillerin atatürk'e hakaretlerini, cumhuriyet'e kin kusmalarını ve tehditlerini izlerdik mesela. bosna paraları, kayıp trilyonlar, deniz feneri gibi yüksek meblağlı dolandırıcılıklar yine erbakan ile anılan şeyler arasında hatırlamak lazım.
  3 -1 ... sinirleniyorum yine
 8. 8.
  --spoiler--
  sonra izlediği politikalar yüzünden abd tarafından indirildi. onu indiren paşaların hepsi israil ve abd hizmetkarıydı. zaten indirdikten sonra "israil den 25 yıl içerisinde 100 milyarlık silah alacağız" diye bağlılık yemini etmelerinden belliydi. erbakan ın hataları da vardı.
  --spoiler--

  'one minute'de kalmış yazar beyanı.

  https://www.ekonomi.gov.t...eler?contentId=UCM%23dDoc.

  http://www.milliyet.com.t...k-israil-ekonomi-2451090/
  12 ... kutsal cesi 2
 9. 9.
  Sadece ekonomi konusunda yaptığına bakanların sesini kesmesine neden olacak yıllardır.

  Susurluk gibi kazanın döneminde olması kötü olmuştur.
  ... gereksiz ihtiyac
 10. 10.
  kaddafi karşısındaki o hali ile sürekli aklıma gelen dönemdir.
  1 ... yildirim ekipler amiri kemal