1. 1.
  türk insanının epilepsi nöbeti geçiren kişinin burnuna soğan tutması sonucu yine uyanık türk girişimcisinin ürettiği soğan çeşidi.
  --spoiler--
  Suluova’da epilepsi hastalarına cücüksüz soğan üretimine başlandı

  türk geleneksel tedavi araçlarından olan soğanın epilepsi hastalarına özel ırkı suluova’da yetiştirilmeye başlandı. epilepsi soğanı üreticileri kooperatifi (esük) başkanı tevfik torna çok iddialı: epilepsi’yi 3 yılda dünyadan sileceğiz. cücüksüz epilepsi soğanı nasa'nın da dikkatini çekti. ihracatta patlama bekleniyor.
  türkiye’nin sofra soğanı ihtiyacının %50’sini karşılayan suluovalı üreticiler bomba gibi bir iddia ile gündeme oturdular. üreticiler şimdi epilepsi hastalığının kökünü kazıyacaklarını iddia ediyorlar. epilepsi soğanı üreticileri kooperatifi (esük) başkanı tevfik torna tornavidahaber.com’a yaptığı özel açıklamada oldukça iddialıydı. muhabirimizle soğan tarlasını gezip soğanlı kuru fasulye yiyen torna epilepsi hastalığının toplumda çok görüldüğünü belirterek şöyle devam etti:  sokaklarda hepimiz görmüşüzdür, bazen durup dururken biri düşer ve çırpınmaya başlar. elimizen bişey gelmez. ama bu durumu bilenler hastanın ceplerine bakar hemen ve gnelde soğan bulurlar. soğan gelişmiş tıbba rağmen epilepsi için birebirdir. bu soğanın özel olması gerekir. laletayn bir soğan hastamıza yarardan çok zarar verir. işte biz kooperatif olarak cücüksüz eplilepsi soğanı geliştirdilk.

  israil-suluova ortak projesi

  torna, suluova ile tel aviv’in kardeş şehir olduklarını ve epilepsi soğanı projesini de israil’li uzmanlarla geliştirdiklerini belirterek soğanın dünyadan epilepsi hastalığını kaldıracağını iddia etti.  özel ambalajlı epilepsi soğanı üretime geçti

  torna, epilepsi soğanlarını tek kullanımlık öel paketlerde hazırlayacaklarını ifade ederek “epilepsi hastası özel soğan paketini cebine ya da boynunda cevşen gibi taşıyacak. onu bayılmış gören vatandaş ise hemen özel cücüksüz soğanı çıkarıp hastanın alnına vurup ikiye ayırıp koklatacak. epilipsi soğanı özel yapısı sayesinde hemen kırılıp hastaya zarar vermiyor ve hastayı 60 saniyede kendine getiriyor. normal soğanlarla bu etkiyi ancak bir çuval soğanla yapabilirsiniz.” dedi.  alternatif soğan çeşidi projeler de var

  torna, epilepsi soğanınyla birlikte ev hanımları için sadece tek gözü yaşartan soğan, soğan cücüğünü sevenler için aynı soğanda 5 tane cücük barındırıan multiple cücüklü soğan, kuru fasulye-soğan ikilisinden vazgeçmeyenler için kuru fasulyeyi gördüğünde kabuğunu kendisi soyan soğan, yine ev hanımları için tavaya konulmadan kendiliğinden hafif pembeleşen yemeklik soğan projeleri için hazırlıkların başladığı müjdesini verdi.  nasa’da konuyla ilgileniyor  epilepsi hastalığının 60 saniyede ilaçsız tedavi edilmesi nasa’nın da dikkatini çekti. nasa uzay hastalıkları inceleme komisyonu başkanı tevfic torn “konu çok ilgimizi çekti. çünkü uzaya giden astronotlarımız epilepsi benzeri bir hastalık yaşıyorlar ve epilepsi soğanı bunun için müthiş bir buluş olabilir. böylelikle milyar dolar harcadığımız projeler suya düşmez. suluovalı soğan üreticilerine minnetarız, bizzat kendim kuru-soğan yemek için onları ziyaret edeceğim” dedi.

  http://www.tornavidahaber.com
  --spoiler--
  ... poturgeli tornavida tevfik
 2. 2.
  (bkz: omurilik soğanı)
  1 ... crazymafya
 3. 3.
  (bkz: bir türk dünyaya bedeldir)
  1 ... goktrgelirdertbiter