bugün

uludağ sözlükte bir çok kişinin yaptığı olaydır. x'e tecavüz edilmesi diye başlık açıyorsun sanki x' e sen tecavüz etmiş gibi eksi yağmuruna tutuyorlar.

(bkz: işte türkiye nin kanayan yarası)*
okumaya üşenen yazar eylemi.

türkiye'de pek şaşılmayan eylem. okumayı pek sevmeyen bir ırkız, genlerimizde yok sanki...
başlık yetmiştir oy vermek için entry ye ne hacet.
okumaya üşenen bir yazar eylemi değildir sadece. okumaya üşenen bir yazar, oy vermeye de üşenir. muhtemelen, entry sahibi yazarla daha önce bir atışmışlığı vardır ve "ıyy,iğrenç" butonuna basar, ya da her zaman karşılıklı paslaştıkları yazardır ve "pekiyi pek güzel" butonuna..
"eh işte" butonuna basacak, tembel yazar da tanımıyorum ben. yani var mıdır? olabilir ama o daha bir filmdir o zaman. düşünsene lan, okumadan "eh işte" butonuna basan yazarı..
böyle yazar sayısı kanımca bir elin parmaklarını geçemez, böyle seviyesiz yazarlarla uludagsozluk bugünlere gelemezdi zaten..
bunlara değişik lakaplar da takılır. mesela bir sözlük klişesi olan, "seri eksi oy veren ibne" denir, eksi verenlere. artı verenlere mi? e artıyı bana verirse ben onları yirim. yok yok, o da iyi değildir. en iyisi okusun, anlasın, hak yemesin. hak getire..
genelde entry yerine "yazar adına" oy vermektir.
vurun kahpeye misali...
eurovision yarışması olayına dönen konudur. orada komşu komşuya misali, burada da dostlar birbirine.
(bkz: kuzeyin kuzeye vermesi)
(bkz: anında eksi oy veren ibne)
izlendigim izlenimini uyandiran baslik * *
(bkz: tipik üşengeç türk)
birbirine seven veya birbirlerine düşman olabilecek kişilerin yapacağı harekettir. ama böyle olmayabilir. "düşünceleri benim düşüncelerime uyuyor, ona artı verecem" de diyebilirsiniz.
birbirini sevmeyen yazarların savaşından başka bir şey değildir.
herkes objektif olmalı esasen..
benim girdiğim bütün girilere olan şey. adımı gördüklerinde eksiyi basıyor pezevenkler. hayır bana ne gareziniz var anlamıyorumki.
güncel Önemli Başlıklar