bugün

Rte'ye hakaret etmeyin. Yoksa bu ülkede herşey olur.
demirden korksak trene binmeyiz. amaçları bizi korku ile yıldırmaya, pasifize etmeye çalışmak.
ödleklerin korktuğu hade. trenden korksak demire binmezdik...
Burada bi arkadaş yatmamışken, hatta bırakın hapse atılmayı sözlükten uçurulmamışken benim hapse atılacağımı düşünmüyorum.
sürekli başıma gelir mi diye düşündüğüm ve entry girerken 1 kere değil, 10 kere düşünmeme sebep olan şey. 3. dünya otokrasilerinde ve korku imparatorluklarında olur. herşeye inat cesur olacağım fakat cesaretin bedeli hapis yatma riski almak olabiliyor bazen. yakında otokrasiler gereği zorunlu askerlik gibi bütün tc vatandaşlarına zorunlu hapis, zorunlu dayak, zorunlu ölüm vb. de getirmek ve buna vatan borcu diyip, yapmayan adam değil, vatan haini, terörist, pembe g*tlü, kız vermezler vb. demek te olabilir ahahahaha.
bence bu iş bir standarta bağlansın. 20 yaşında zorunlu askerlik gibi türk vatandaşı 6 ay hapis yatsın. bu da bir vatani görev addedilsin.
saygı ve format çerçevesinde eleştiri yazsanız bile yaşadığınız korku durumu. düzgünce, sakince, hakaretsiz, tahriksiz eleştiri yöneltiyorsunuz ama yine de yaptırım ile karşılaşmaktan korkuyorsunuz.
bende özgüvensizlik, kuruntu ve kaygıdan ötürü bu korku duygusu söz konusu oluyor.
15 senelik yazarlık hayatımda küfürlü entrym bile yok ama yine de korkuyorum. galiba abartıyorum.
Bazı söylentilere göre çok eskiden gerçekleşmiş vahim durum.
boş verin hapishaneyi, karakolda tutuklu geçirdiğiniz bir kaç saat bile ömrünüzden ömür alır. o yüzden "sanal ortamdayım ve her şeyi söyleme özgürlüğüm var" kafasından kurtulun. sosyal hayatta suç olan her şey burada da suçtur.
Hapishane görmek isteyeceğiniz bir yer değil. Adam gibi yazın.
Hapishane görmüş oluruz..
gelişmeye niyeti olmayan ülkelerin idarecilerinin "güçsüzlük" korkularını tetikleyip cezalandırma mekanizması ile "güç" elde ettikleri durum.

biz değil başkası ayol.
her zaman çekinmeden arkasında durabileceğim bir ölçüde yazmaya çalışıyorum.
direk birine hitaben geyik şeyler harici yazmam.
cümleleri sözlük formatı gibi genel geçer şekilde kurarım.
hapis yatıracak şey siyasidir dinseldir... siyaset desen apolitiğim... dinsel desen on yıllardır aynı sorulara konulara muhattap kaldığımdan artık daral geldi ruhum yorgun diye onlara da girmiyorum.

bu kadar şeyden sonra da hapse girersem şansımı zikiiim daha ne yapiim.
hapiste taşak oğlanı olursunuz.

-niye burdasın?
-entry yüzünden. (bkz: swh)
Hapishanede karizmanızın çizilmesine neden olabilir.

- kardeş, Allah kurtarsın neden girdin? Töre cinayeti mi?

+ yok abi. Ben şey.. Entry girdiydim.
başkanlık sistemi konuşulan meclisin etrafı toma dolu neden millet kendi seçtiği yönetimini etkileyemesin diye, bu sadece meclis etrafında değil, her yerde olacak bu internette de bu şekilde olacaktır. her an pkk lı, fetöcü, faiz lobici yok oncu buncu diye hapis yatabiliriz neden peki?

çünkü mecliste ki fetöcüler dururken rejim değişikliği yapmak isteyen, başkanlık sistemini gerçekleri anlatmayalım deniyor bizlere! sadece meclis etrafında ki tomalar ve polislrr bile nasıl bir başkanlık olacağının garantisi!
Düşünce mi özgürlüğü mü 4 kere hacca gittim aha dayıya sor.
değişik durum. lan emre seni kim ciddiye alır olum korkma. evet.
fikir özgürlüğünü buzluğa bırakmanın pratik halidir.
o kadar güzel loglama yapılıyor ki istenildiği taktirde standart internet kullanıcıları ve ben bir şeyler biliyorum deyip aslında az bucuk bilgisi olan bilgisayar kullanıcıları da dahil çok rahat bulunabilir. sadece biraz mesai gerektirir bu işler. sorun şu ki milyarlar hatta trilyonlarca satır log kayıtlarının arasından sizin fark edilip bulunabilmeniz.

işte bu noktada şu kriter devreye girer; "çok fazla sivrilen".

ama birilerine hakaret ederken bu durum sizleri korkutmasın! korkudan dolayı birşeyleri yapmaktan kaçınmak yerine insan olduğumuzdan dolayı hakaretten kaçınalım. hakaret etmeden, birbirimizi anlamaya ve anlatmaya çalışarak insan gibi yazalım. sonrasında "bin biyli bişiy dimidim sirhiştim" gibi çümlelerle kıçınızı kurtarmaya çalışırsınız. çok daha küçük düşürücü bir durum olacaktır. arkasında durulamayacak sözler ağızdan çıkmasın. lütfen.
O değil de koğuşa giriyorsun kolpaçinodaki gibi bi ağa var, kolları façalı adamlar ortam duman altı olmuş. Duvarda (bkz: bergen) resimleri falan var. meydancı allah kurtarsın kardeşş diyor hayırdır niye düştün buraya?
Bu bizim ponçik de götte gri eşofman üstünde star wars baskılı tshirt, ürkek bi güvercin gibi, intri yüzünden abi diyor.
Lan o daha beter ceza be hücreye atsalar ondan iyi amk.
Ağa böyle sebeple düşen adamı hanımağa yapar orda.
Bari namus meselesi falan de lan girersen içeri.
bundan sonra benim gibi her gün ayrı bir internet cafeden gir arasın dursunlar

hapishanede yatarken gerisini düşünecek çok vaktin olacak.
sözlüğe vpn ile girilerek çözülebilir.