1. 1.
  başlık sıçmak eyleminin farklı bir boyutu. şöyle de tanımlanabilir;

  "seni yazar yazmamış sıçmış!"
  7 -1 ... dreamylife
 2. 2.
  sozlugun genel kalitesinin içine eden aktivite. forum alıskanlıgı tıpkı anketler gibi. post kasmak ile aynı hesap.
  1 ... soulmate
 3. 3.
  birde entry sıçan yazarların ishal olanları vardır ki bunlar çok tehlikelidirler, ortamın içine ederler. entyi okuduğuna okuyacağına pişman ederler adamı, okuma isteğini azaltırlar insanın...
  3 -2 ... psikopat civciv
 4. 4.
  şu anda adını vermek istemediğim bir sozlukten uçtuktan sonra başıma gelen hadise, hede, püsür, bok..

  zamanında o kadar boş şeylere entari döşemişiz ki uçupta dışarı çıkıp bir dolaştığımızda başımıza( niye sizli bizli konuşuyoruz ki) rahatça gelebilecek bir olaydır. ( şu cümleyle kendimi hakikaten çaylak gibi hissettim)

  gördüğüm her toplumsal olayla, bireysel durumlarla, yolda gördüğün çöple bile ilgili bir entri hazırlayıp kafamda sonra da mide yoluyla evde çıkarıyordum bunları zamanında.

  neyse artık sıçmak yerine güzelce buralara döşeyebiliyoruz derken, yazma kabiliyetimin gittiğini farkedizledim ve felan filan. kötüymüş hakikaten. sıçmak daha kolay geliyordu oysa ki..
  -2 ... balon
 5. 5.
  rahatlatan eylem.

  bütün sıçmalarda olduğu gibi bunda da gayet rahatlar sıçanlar. hayır çok sıçtım ordan biliyorum. aha şimdi de sıçıyorum. ooooh canıma değsin çatır çatır. gelince yapacaksın kardeşim. tutmanın bi alemi yok. ne kasacan dimi ama...
  3 ... simsiyah
 6. 6.
  oh entry sicmak gibisi yok serefsizim. insan bir rahatliyor bir ferahliyor sorma. once herhangi bir baslik alti secilir, golge olmasina ozen gosterilir. gazetemizi de aliriz yanimiza, keyfini cikaririz anin. yasariz o ani dolu dolu doyasiya. sonra kicimizi sol frame'e silip donumuzu cektikten sonra artik akli basinda entry girme sureci baslamis demektir. yok illa akli basinda entry girme gibi bi derdimiz yoksa bir sonraki sicma ihtiyaci tekerrur edene kadar tenha bi yerlerde saklanmak gerekir. o da zordur tabi.
  3 ... ziril mileves
 7. 7.
  bazen dikkat cekmek bazen yeteneksizlikten olusan eylemdir.
  1 -1 ... kangaroo
 8. 8.
  ıkınmadan gerçekleştirilebilen tek sıçma türü.
  2 ... sacriter
 9. 9.
  (bkz: sol frame in bok kokması)
  1 ... son of the sun
 10. 10.
  (bkz: özür dilemekle ilgili başlıklar)
  1 ... boyle nick mi olur lan