bugün

acilen bir an önce kaldırılması gereken olaydır. bir yazarı eksiliyorsun 30 saniye nedir? adam saçma sapan entryler girecek beğenmiyorum ister 1 kere eksilerim ister 100 kere kime ne? böyle bir saçmalık olabilir mi? aynı yazarı 30 saniye içerisinde ikinci kez oylayamazsınız. olur mu böyle saçmalık? adam saçma sapan entry girecek ben izleyecem. olmuyor yemiyor işte.

ikinci olay 10 saniye kuralı. bu da saçma. sen entry oylanmasını istemiyor musun? uludağ sözlük entyr oylamıyor demiyor musun? ee bu kurallar ne o zaman. 10 saniye kuralı koy sonra insanlar oylama yapmıyor diye şikayet et. bu iki yüzlülük değilde nedir? ya oylama kapılmasını istemiyorsun ya da başka bir durum var. artı oy verirken ne saniye kuralı var ne bir şey. eksi oy olunca mevzu saniyedir kuraldır. eleştirinin olumlusuna sonsuz kapı açarken olumsuzunun önünü kesiyorsunuz? yazık değil mi? insanlar oy kullanamıyor oylamaktan insanı soğutuyorsunuz.

üçüncü olay ise bir yazarı 6 kereden fazla oylama. 1 saat içerisinde 6 kereden fazla eksilemişim. böyle problemli bir anlayış insanları oy kullanmaya teşvik eder mi? sanmıyorum.

kısacası olayın özü insanlar oy kullanacaksak öncelikle bu oy kurallarının daha akıllı bir yöntemli olmalıdır. kaldırılmadır hatta saniye işi. eksi vermek için saniye tutup saat bekliyoruz. insanları sınamaktır bu. rahatlıkla oy kullanılması için bu işin bir çözüm noktasına varılması ve herkesin destek vermesi gerekiyor. ayrıca donuz butonu diyoruz diyoruzda dinleyen yok. istemediğim görmek zorunda olmadığım kişileri okuyorum. saçma başlıklarla gündemi meşgul edilmesine izin verilmemelidir. buna destek verilmesi şarttır.
eksi oy verirken saniye olayının kalkmasını talep etmektir.
destekçisiyiz.