1. .
  sözlükte birçok başlıkta karşımıza çıkabilecek hadise . okumadan eksiye basan şahısa içerleyen * ya da entrysinin beğenilmemesini hazmedemeyen yazarların yaptığı isyandır . okumadan eksiye basan kişi muhtemelen o editi görmeyecektir bile . bu durumda gereksizdir . okuyup da beğenmeyerek eksileyen kişi ise , entry i beğenmek zorunda olmadığı için haksız isyandır . sonuçta her türlü gereksizdir .
  5 -5 ... spesifik
 2. .
  eğer ki entry bilgi içerikliyse, yani hiçbir subjektif ima içermiyorsa buna isyan demek az kalır efenim.
  2 ... catstark
 3. .
  geçmişte yapılan kötü oylara yarar sağlamayan ama gelecekte yapılacak kötü oylara karşı bir önlem görevi gören haklı isyandır. bu isyan doğrultusunda kötü oy verecek yargı bekçisi yazarların bazen kendilerini sorgulayıp, kötü oydan vazgeçerek, iyi oy da vermeyerek, yorumsuz bir şekilde entryi bırakıp gittikleri görülmüştür.

  çok uç konularda, siyasi konularda, futbol muhabbetlerinde entry giren yazarlar başta kötü oy almayı kabullenmeliler zaten. tıpkı türk toplumunun genelinde olduğu gibi, burada da insanların görüşlerine saygı duyulmuyor. sırf kendi düşüncesine uymadı diye kötü oy veren bu zevzekler, olur da hani belki görürler diye yazarlar onlara layık birkaç laf biçerler. bu ille de mesajın hedefe ulaşması demek değildir. bu bir nevi iç dökmek ya da olağan durumdan yakınmaktır. özellikle hassas konularda (atatürk, allah, siyasi partiler vb.) görüş bildiren, bunu en doğru veya en yanlış biçimde dile getiren tüm yazarlar topa tutulurlar. burada da yine kişilerin görüşlerine saygısızlık, sırf yapılabildiğinden, kötü oy verme eğilimi vardır. daha ayrıntılı açıklama için:

  (bkz: kötü oyların siyasi entrylerde çoğalması)
  ... jaheira
 4. .
  (bkz: eksi oy aldıktan sonra entryi editlemek)
  ... t bag
 5. .
  sözlük yazarlarının çocuklarının olası isimleri konusunda bile eksileyen arkadaşa karşı yapılan isyandır. yok artık.

  (bkz: iğrençsiniz ibneler)
  1 ... im schizophrenic
 6. .
  (bkz: okuduğumuz entry yi anladık mı cevap verelim)
  ... fatma girift