bugün

entry giriyorum da noluyor diye düşünür insan bazen. bunca yazıyı yazıyorum. kasıyorum kendimi ve şu sözlüğün database'ini dolduruyorum. bunu yaparken uzun süre bilgisayar başında durmaktan dolayı sağlığımı harcıyorum aslında, zamanımı da. çünkü işyerinden giriyorum, bazen okuldan. belki de hastayken bile entry giriyorum. esnafım ve işimle ilgileneceğime entry giriyorum. herşeyi iyi bilen bir adam mıyım ? hayır! ama entry girmek bildiklerimi anlatmamı sağlayan ve belki de bir şekilde insanlarla bir konu çerçevesinde iletişim kurma imkanı sağlıyor. sözlük dışında insanlarla bu kadar farklı konuda iletişim kurma imkanı olmuyor. bildiklerini konuşma imkanı olmuyor. olması için ancak yer değiştirmek gerek. çünkü yüzyüze görüşmek gerekiyor internet haricindeki yöntemlerle. belki telefonla olabilir ama onun da maliyeti çok yüksek. ayrıca geriye dönük yazdıklarına ulaşmak kolaylığı telefonda yok. entel dantel olma iddiasında olmadan ama bildikleri üzerine birşeyler konuşan ve başkalarının bildilerini de öğrenmeye çalışan ve bunu yaparken de kafa boşaltıp dinlenmek amacını güden bir yazarım ve bunun bazen çok da gereksiz olduğunun farkındayım. zall sitesini büyütüp belki birgün ssg gibi paraya para demesin diye database dolduran bir adam olmuş olmak hiç tanımadığım bir adama yapacağım çok büyük bir yardım belki de. ayrıca bu sözlük için g.tünü yırtmış insanların aniden sözlükten silinmesi, sonrasında da hayal kırıklığı ve küskünlükten de geri dönememesi de ayrı bir handikap. sizi de aniden silerler ve hiç de arkalarına bakmazlar.

"dikkat bundan sonra tanım geliyor"

tanım : şimdiye kadar anlattığım çerçevede entry girmek bir zihinsel tatmin verdiğinden dolayı ve bu entrylerin girilmesi metodolojik bir yönteme sahip olmadığından dolayı entry girmek bir entel masturbasyonudur. Eğer girilen entrylerin yeterli bir metodolojisi olsaydı sözlük formatı bunun için yeterli olurdu. bu metodoloji için gammazlık ve modluk da bir ansiklopedi kurulunun yanından geçemeyecek kadar yetersiz yapılardır.

lütfen entryi yüzünüzü kapatarak okuyun yüzünüze sıçrayabilir.