1. 1.
  her zaman ciddiyet iyi degildir. kasmamak lazimdir bunyeyi.ayrica geyik yapmanin hem kafayi hem bunyeyi rahatlatmadigini kim soyledi? ya da ciddi bir durumun icinden geyik yapilacak (kesinlikle belli sinirlarda olmasi kaydiyla) durumu cikarmak bir zeka isidir. veya tam tersi geyik mevzularda ciddi cikarimsamalara imzayi atan yine kafayi iyi kullanan biridir. yani karistirmayalim orasini burasini , rahatimiza bakalim.

  (bkz: ne diyorduk anam babam)
  1 ... calemityceyn
 2. 2.
  sadece ama sadece geyik iyi olmadığı için süper bir kaygıdır. bir tanım, anlatım yaparken espri yapabilirsin; ya da yorumlarına da espri katabilirsin. böylece yaptığın geyik de, yazdığın entry de bi boka yarar. çok ciddi adam da iyi değildir çok cıvık da. hele ki çok cıvık daha kötüdür zaten.

  hem atasözü de var bununla ilgili çok güzelinden; (bkz: ağır taşla baş yararlar hafif taşla göt silerler)

  edit: zaten sözlük formatı buyurur ki; gereksiz (garbage) entryler silinmeye mahkumdur.

  ayrıca sana, bana, ona, buna yani kimseye faydası yoksa; etmişim ben öyle entrynin içine. git günlük yaz, ne bileyim blogcu ol. bi şeyler yap.
  ... bahdeniz
 3. 3.
  efendim ilk önce gereksiz kaygı olduğunu belirteyim. peki neden gereksiz bir kaygıdır? sözlüğe yazar olurken, "vatana millete hayırlı olmak", son derece ciddi olmak, dünyayı kurtarmak ya da insanlığa faydalı olmak gibi amaçlar güden kimse yoktur. ayrıca "bilgi" kavramı üzerinde durulmalıdır ki, bence tüm entryler okuyana o ya da bu şekilde "bilgi" vermektedir. zekice yapılmış bir espriden o entrynin yazarı hakkında bilgi edinilir. neyse bunları geçeyim...

  ne diyorduk? hee sözlüğe yazar olmaktaki amaç, ben de dahil birçok sözlük yazarı sözlüğe biraz kafa dağıtmak için girmektedir. yazar olmaktaki amaç da budur, hee bu arada bir şeyler öğrenmek yok mudur? elbetteki vardır, ama asıl amaç "eğlenmek" ve "biraz olsun, deyimi yerindeyse ipimle kuşağım sikimle taşağım halinde zaman geçirmektir." bunun doğruluğu ya da yanlışlığı tabi ki tartışılır ve ardından bu tartışma "sözlüğün amacı" konusuna gelir ki; bence sözlüğün bu saatten sonra birincil dereceden bir "bilgi verme" amacı olmamalıdır. zira google, wikipedia, ve ekşi sözlük orada durmaktadır, zaten sözlüklerde "salt bilgi" diye bir şey yoktur, sözlüklerde öznel yorumlara dayanan bilgi vardır. ben gider x müzik grubunun başlığına "mükemmel bir grup, çilgin attırıyor" yazarsam bu bir bilgidir, ama gayet öznel, tamamen benim beğenilerim üzerine şekillenmiş bir entrydir. eğer o grubun başlığının altında buna benzer 30-40 adet entry varsa okuyucu anlar ki; o grup en azından denemek açısından dinlenilmeye değerdir.

  neyse, nerden girdik nerelere geldik sevgili okuyucular. diyeceğim odur ki; bilgiyi siz kendiniz alın, illa yazarlar gözünüze soka soka bir şeyin bilgi olduğunu ve bunu almanız gerektiğini söylemesin. eğer olaya bu açıdan bakacak olursanız, kim bilir belki bu entryde bile bir bilgi bulabilirsiniz. saygılarımla... hepinizi öpüyorum...

  edit: mahmut abi seni unutmuşum, senin de yanaklarından öpüyorum...
  ... dopdop
 4. 4.
  insanları bilgilendirmenin bir diğer yandan keyiflendirmenin de bir fayda olduğu kabul edilirse, sözlüğü forum'dan ayıran gayedir.
  ... koko
 5. 5.
  (bkz: pragmatizm)
  ... deli bozgun dolu dizgin
 6. 6.
  bilinçli ve sözlüğümüzün bir sohbet platformu olmadığını bilen kişi davranışıdır.
  3 ... yokistemiyorum